Леся Миколаївна Устименко – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу. Фахівець з історії, педагогіки та організації туризму. Автор понад 70 наукових праць: наукових статей, навчально-методичних програм та навчальних посібників з «Історії туризму» (4 видання 2005, 2008, 2013, 2016 років) й «Основ туризмознавства» (4 видання 2009, 2011, 2013, 2015 років). Має широке коло наукових інтересів. Учасник понад 56 науково-практичних конференцій та круглих столів. Викладає дисципліни: «Вступ до фаху», «Історія туризму», «Основи туризмознавства», «Туристичне країнознавство», «Регіональне середовище туристичної діяльності». Має 20 років стажу викладання фахових дисциплін. Постійно підвищує свій освітньо-кваліфікаційний рівень, здійснює рекламні тури зарубіжними країнами з метою вивчення туристсько-рекреаційних ресурсів. Проходила стажування в Словацькому Академічному товаристві у м. Кошице. Має «CERTIFICATE OF ADVANCED TRAINING IN THE FIELD OF INNOVATIVE METHODS AND APPROACHES IN EDUCATION». Захистила авторський проект «Презентація туристсько-рекреаційних ресурсів» в межах проходження підвищення кваліфікації по програмі «Інноваційні технології навчання у вищій школі». Відзначена Подякою Київського міського голови «За вагомий внесок у розвиток культури м. Києва та значні досягнення у підготовці кадрів нової генерації».