Леся Миколаївна Устименко – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри міжнародного туризму. Фахівець з туризмознавства. Автор понад 80 наукових праць: наукових статей, навчально-методичних програм та навчальних посібників з «Історії туризму» (4 видання 2005, 2008, 2013, 2017 років) й «Основ туризмознавства» (4 видання 2009, 2011, 2013, 2015 років). Коло наукових інтересів охоплює історію та інноваційну діяльність в організації туризму, туристичне ресурсознавство світу, кроскультурні конфлікти в туризмі, формування національного ментального портрету туриста. Учасник понад 60 науково-практичних конференцій та круглих столів. Викладає дисципліни: «Історія туризму», «Основи туризмознавства», «Туристичне країнознавство», «Рекреалогія», «Регіональне середовище туристичної діяльності». Має 20 років стажу викладання фахових дисциплін, є членом Міжнародного наукового туристичного клубу «GALILEI». Постійно підвищує свій освітньо-кваліфікаційний рівень. З метою вивчення туристичних ресурсів та організації туристичної діяльності за кордоном відвідала біля 40 країн світу в межах різних форматів: учасник рекламних турів, керівник країнознавчої практики та у якості туриста. Проходила стажування в Словацькому Академічному товаристві у м. Кошице. Має «CERTIFICATE OF ADVANCED TRAINING IN THE FIELD OF INNOVATIVE METHODS AND APPROACHES IN EDUCATION». Захистила авторський проект «Презентація туристсько-рекреаційних ресурсів» в межах проходження підвищення кваліфікації по програмі «Інноваційні технології навчання у вищій школі». Відзначена Подякою Київського міського голови «За вагомий внесок у розвиток культури м. Києва та значні досягнення у підготовці кадрів нової генерації».