Тетяна Іванівна Ткаченко – кандидат географічних наук, доцент кафедри міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв; менеджер з туризму, екскурсовод –гід, перекладач.

Основною сферою наукових інтересів є авторські надінноваційні технології у сфері РТК України, формування нового іміджу НТП на світовому ринку; організація туристичної діяльності (туроперейтинг), специфіка роботи національного гіда-екскурсовода, ділова англійська мова з туристичної справи, організація екскурсійного обслуговування «з нуля».

Науковий доробок понад 75 наукових праць: 60 наукового та 15 навчально-методичного характеру, співавтор двох монографій, п’яти навчальних посібників та двох підручників із грифом МОН України.

Учасник унікальних авторських тренінгових програм та консультацій із основ практичної риторики для екскурсоводів, й загальної ораторської майстерності, особистісної професійної ефективності з 2014 року: «Master of public speaking»; курс «Риторика. Ораторське мистецтво»; «Ділова риторика». Діючий учасник програми підтримки та реалізації молодіжних туристичних ініціатив Міжнародної Академія Туризму в Анталії (Туреччина).

Нагороджена дипломом Президії Академія наук вищої освіти України.

Забезпечує викладання навчальних дисциплін: “Організація туристичної діяльності (Туроперейтинг)”, “Організація екскурсійної діяльності (екскурсійна справа)”, “Рекреаційні комплекси світу“, “Міжнародний туризм”.