Тетяна Іванівна Ткаченко – географ, туризмознавець, кандидат географічних наук, доцент кафедри міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв; менеджер з туризму, гід-супроводжуючих туристичних груп, екскурсовод, Член Ліги екскурсоводів м. Києва, Ukrainian Tourist Guides Association та Член ТАУ.

Коло наукових інтересів охоплює авторські технології створення інтерактивної туристично-інформаційної системи для формування національної мережі регіональних туристично-екскурсійних маршрутів України, удосконалення національно-туристичного продукту різнопланово-секторальної системи України на світовому ринку; організація туристичної діяльності (туроперейтинг), специфіка роботи національного гіда-екскурсовода, ділова англійська мова з туристичної справи, організація екскурсійного обслуговування «під ключ».

Науковий доробок становить 75 наукових праць: 60 наукового та 15 навчально-методичного характеру, у тому числі співавтор чотирьох монографій, п’яти навчальних посібників та двох підручників із грифом МОН України.

Керівництво студенткою IV курсу, кафедри міжнародного туризму, ФГРіТБ, що виборола І місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Майбутнє туристичної галузі» (2016).

Учасник унікальних авторських тренінгових програм та консультацій із основ практичної риторики для екскурсоводів, й загальної ораторської майстерності, особистісної професійної ефективності з 2014 року: «Master of public speaking»; курс «Риторика. Ораторське мистецтво»; «Ділова риторика». Діючий учасник програми підтримки та реалізації молодіжних туристичних ініціатив Міжнародної Академія Туризму в Анталії (Туреччина). Проходила науково-освітнє та практичне стажування по туризму «Group Leader of European Tours». International Educational Project at Paradise-Travel Kft., PP «Travel Agency «Rich-Tour» and Foundation INSTITUTE OF INTERNATIONAL ACADEMIC AND SCIENTIFIC COOPERATION. ТУР-ЛІДЕР Європейського напрямку: Гід-супроводжуючих туристичних груп європейського напрямку, екскурсовод. Ukraine – Hungary – Italy 2017 р.

Забезпечує викладання нормативних навчальних дисциплін, циклу професійної і практичної підготовки: «Організація туризму. Туроперейтинг» (IV курс напрямів підготовки «Туризм» та «Менеджмент соціокультурної діяльності») та «Організація туризму.Організація екскурсійної діяльності»
(ІІ та ІІІ курси, напрямів підготовки «Туризм», «Менеджмент соціокультурної діяльності»). Куратор.

Нагороди і відзнаки: нагороджена Дипломом Президії Академії наук Вищої освіти України у номінації «Навчальні підручники», присуджена Друга премія.