Олександр Євгенович Зараховський – кандидат культурології, старший викладач кафедри міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, туризмознавець.

Закінчив Черкаський факультет Київського університету культури за спеціальністю «менеджер міжнародного туризму» (2009). У 2008 році, з метою підвищення рівня англійської мови, перебував у США (штат Техас) за програмою «CampAmerica». Закінчив магістратуру Київського національного університету культури і мистецтв, здобув кваліфікацію магістра менеджменту соціокультурної діяльності, менеджера міжнародного туризму (2010, з відзнакою). Упродовж 2011–2013 років навчався в аспірантурі Київського національного університету культури і мистецтв з відривом від виробництва за спеціальністю «теорія й історія культури». Паралельно з навчанням працював викладачем у Черкаському факультеті Київського університету культури (2010 – 2011). Захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук на тему «Використання нерухомих об’єктів культурної спадщини Черкащини як туристично-екскурсійного ресурсу» та здобув науковий ступінь кандидата культурології (2017).

На кафедрі міжнародного туризму КНУКіМ працює від 2012 р.: асистент (2012–2013); викладач кафедри (від 2014); старший викладач кафедри (від 2017).

Викладає дисципліни: «Спеціалізовані види туризму», «Логістика сфери послуг», «Організація анімаційної діяльності», «Організація екскурсійної діяльності».

Коло наукових інтересів охоплює дослідження культурної спадщини, туристичних атракцій Черкащини та України, Світової спадщини ЮНЕСКО. Є автором понад 15 наукових праць.