Професійні обов’язки екскурсовода від студенів ФГРіТБ

Продовжуємо рубрику студентів-туризмознавців Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури – «Туристичні професії». Весь цей тиждень ми розповідаємо про перспективу професію екскурсовода. І сьогодні ми поговоримо про професійні обов’язки фахівців даної професії.

Прийнято вважати, що робота екскурсовода – це робота мрії. Так і є, з огляду на можливість відвідувати різні міста, знайомитися з визначними пам’ятками, а також вивчати менталітет жителів інших країн. Але все ж обов’язки екскурсовода мають на увазі не тільки часті поїздки, а й постійне спілкування з людьми, перебування в центрі уваги, відповідальність за туристів, організацію їх комфорту під час екскурсії або поїздки.

Залежно від кваліфікації, освіти, знання іноземних мов, екскурсоводом можна працювати як в рідному місті, так і в інших країнах. Бувають «вузькопрофільні фахівці» – працюють у певному музеї, галереї або при конкретному туристичному об’єкті. Якою б не була спеціалізація, загальні обов’язки екскурсовода зазвичай зводяться до наступних пунктів:

• Супровід груп по туристичним маршрутам, проведення екскурсій по визначних пам’ятках. Усна презентація туристичного об’єкта, що включає історичний екскурс, архітектурні, мистецькі, природні особливості.
  • Розробка і реалізація плану презентації туристичного об’єкта або комплексу об’єктів, постійне відстежування актуальної інформації, здійснення збору, обробки історичних матеріалів, що стосуються теми або предмета екскурсії.
  • Кваліфіковані та інформативні відповіді на додаткові запитання туристів. Чим більше знає спеціаліст, тим цікавіша буде його розповідь.
  • Координація дій туристів. Екскурсовод повинен вміти розібратися в складній ситуації, розв’язати конфлікт і зробити подорож максимально комфортним для туристів.
  • Також серед обов’язків екскурсовода – надання першої медичної допомоги в разі отримання туристами травм, контроль непередбачених ситуацій.

Готові до таких професійних обов’язків, майбутні екскурсоводи? Вже завтра студенти-туризмознавці ФГРіТБ Університету культури розкажуть вам про професійні вимоги до фахівців даної професії. Дочекайтеся!