Про ерудованого та інноваційного екскурсовода від студенів Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу

Продовжуємо рубрику студентів-туризмознавців ФГРіТБ Університету культури – «Туристичні професії». Вчора ми дізналися про професійні обов’язки гідів-екскурсоводів, сьогодні ми готові розповісти про професійні вимоги до фахівців даної професії. Готові?

Замислюючись, як стати екскурсоводом, слід враховувати специфіку професії, що вимагає фізичної витривалості. Адже часто доводиться багато годин поспіль проводити на ногах, безперервно розмовляти. Крім того, така робота вимагає високого рівня комунікабельності. Серед необхідних навичок і якостей екскурсовода також:

• Вища освіта, знання декількох іноземних мов, високий рівень у різних областях знань зі спеціальним акцентом на історію, географію, мистецтво й архітектуру, економіку, політику, релігію тощо, знання спеціальної термінології відповідно до екскурсійної тематики.
  • Уміння знаходити спільну мову з людьми, бажання працювати з групою, доброзичливість та відданість своїй справі. Постійне спілкування з потоком учасників туристичних груп, що володіють різними темпераментами і особливостями характеру, вимагає високого рівня комунікативних навичок – адже потрібно знайти підхід буквально до кожного. Уміння встановити дружню атмосферу в екскурсійній групі.
  • Ораторські, акторські навички важливі не менше, ніж уміння скласти цікаву розповідь про туристичний об’єкт. Часто важливо не те, що людина говорить – а як він це робить. Для екскурсовода, звичайно, ключовими є обидва аспекти, але якщо він буде говорити тихо і невиразно, то якою б захоплюючою не була інформація, інтерес до неї навряд чи вийде підтримувати довго.
  • Детальне знання екскурсії, ерудованість, постійний пошук нових джерел інформації, поповнення і удосконалення нових знань. У наші дні пропонується відкритий доступ до величезної кількості даних. Щоб зацікавити людей, потрібно володіти унікальними знаннями, а не просто завчити статті з мережі Інтернет.
  • Стресостійкість, вміння контролювати групу і зберігати спокій при будь-якій ситуації, адже в непередбачених ситуаціях екскурсовод стає лідером, який відповідає за кожного туриста.

Вже завтра заключна стаття про престижну професію в сфері туризму – екскурсовод від студентської молоді Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу! Буде багато цікавого!