Туристичні лайфхаки від студентів ФГРіТБ

Нині студентська молодь Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури ділиться з вами корисними лайфхаками креативної мандрівки Ізраїлем.

Житло

Ізраїль – одна з найдорожчих країн в світі і ніч у звичайному готелі обійдеться більш ніж в 300 доларів.

Щоб не витратити всі гроші на житло, зверніть увагу на хостели та квартири. Багато з них затишні та зручні, до того ж і розташовані близько до центру міста або моря, що зручно для туристів. Так за 80-100 доларів на добу можна зняти чудове місце, іноді навіть з невеликою кухнею.

Їжа

У ізраїльтян приголомшливий смак на поєднання і талант до кулінарії, тому смакуйте все. Якщо дозволяє бюджет – йдіть в ресторан, вечеря в ньому обійдеться у 200-400 шекелів (55-115 доларів) на двох з пляшкою вина. Кафе у середньому ціновому сегменті – 100-150 шек. (25-40 доларів) на двох, вулична їжа – до 30 шек. (10 доларів).

А для тих, хто хоче зберегти гроші – йдіть на базари. Прилавки багаті на різноманітні продукти хорошої якості. Приготувати з них що-небудь смачненьке захоче навіть той, хто готувати не вміє.

Гроші

В Ізраїлі можна абсолютно не соромлячись говорити «це дорого». Іноді навіть продавці в магазині можуть сказати «о, це дорого!» І порадити інший продукт.

Приїжджати до Ізраїлю краще з доларами, але міняти їх на шекелі не в аеропорту і не в готелі, а в міських обмінниках.

Банківські картки, на відміну від багатьох туристичних країн, приймають практично скрізь, навіть в невеликих магазинчиках, так що сміливо можете зберігати частину грошей на карті.

Безпека

В Ізраїлі можете відчувати себе у цілковитій безпеці, навіть вночі, навіть поруч з «сумнівними» нетверезими людьми. Все тому що поруч молоді люди у формі з автоматами, які можуть у разі будь-якої ситуації стріляти на поразку.

Однак, є правила, які краще дотримуватися. Не можна жартувати на тему безпеки під час перевірок на вокзалах, в супермаркетах (так, там теж оглядають відвідувачів при вході), в аеропорту. Дотепникам загрожують проблеми, як мінімум допит.

Ще краще не потрапляти у закриті мусульманські квартали. Їх кордон патрулює ізраїльська армія, але у серці таких кварталів можуть трапиться неприємності.

Мова

В Ізраїлі більша частина говорить англійською, багато і російською. Але вивчити кілька виразів на івриті теж корисно. По-перше, це приємно євреям. По-друге, у рідкісних випадках можна прикинутися місцевим.

Транспорт

Громадський транспорт дуже добре розвинений в Ізраїлі. У країні зручно і недорого пересуватися на автобусах і поїздах. Вони чисті, зручні, є кондиціонери та wi-fi, ходять часто і регулярно. Люди на зупинках завжди підкажуть, на який автобус сісти, щоб дістатися до потрібного пункту.

А ось таксі дуже дорого, поїздка по місту обійдеться від 10 до 50 доларів, а у сусіднє місто (не дивлячись на те, що відстані невеликі) – від 100 до 200 доларів.

Прямота

Ізраїльтяни не люблять викручуватися і зазвичай прямо говорять те, що їм потрібно. В Ізраїлі часто голосно сміються і емоційно розмовляють, спочатку це трохи лякає і, здається, що люди лаються. Але це нормально, ви звикнете.

Діти

В Ізраїлі два культу – їжа і діти. Діти тут-маленькі боги. Їм можна все, і навіть  більше, про них прийнято піклуватися всією країною.

«Чужих дітей не буває» – це про Ізраїль. Тому, якщо ви їдете з дітьми, будьте готові до того, що вам можуть давати поради і розчулюватися вашому чаду.

Клімат

Влітку температура на півдні піднімається до +50, жарко і задушливо. Взимку опускається до + 5, іноді йде мокрий сніг. Купальний сезон в Ейлаті починається у середині квітня (в березні купаються, але море ще холодне, тому раніше середини квітня їхати сенсу немає). А на берегах Середземного моря - у травні.