(093) 002-98-08

(096) 989-88-92

         

         

Цікавинки про чайний туризм від студентів ФГРіТБ

Сьогодні серед туристів дуже популярні відвідування чайних садів або чайних плантацій. Власне, термін «чайний сад» вживається, здебільшого, в Індії, Непалі, Шрі-Ланці, Китаї, Японії. Найуспішніші з чайних садів часто мають свою мікроекономіку: інфраструктуру, освітні та соціальні програми, спортивні та культурні заходи. Багато туристів при визначенні «чайний туризм» згадують про традиційний five o’clock у Великобританії», а дуже прискіпливі любителі чаю можуть навести приклади чаювання навколо самовара в російських чайних.

Студентська молодь Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури ділиться з вами з власного досвіду найпопулярнішими напрямами чайного туризму. Розпочнемо.

Китай

Китай є виробником більше як чверті загальносвітового обсягу чаю. Китай є батьківщиною та єдиним виробником чаю пуер. Всесвітньо відомими є китайські білі чаї, у луни з Тайваню, а на острові Юншань можна спробувати рідкісний чай «Срібні голки».

Індія 

Саме Індія є другим світовим виробником чаю. Основне виробництво – чорний чай з асамського різновиду чайної рослини. Цікаво відзначити, що на півночі Бенгалії в чайному володінні Дамдім відкрито перший у світі чайний готель (Tea Hotel), де для гостей пропонуються оздоровчі процедури які пов’язані з чаєм або препаратами, виготовленими на основі чаю.

Шрі-Ланка

Найкращу якість має, як вважається, чай з високогірних плантацій (висота 2000 м над рівнем моря). У туристів є можливість на власному досвіді дізнатися, як народжується чорний чай. Рано вранці мандрівникам дають кошик, куди вони збирають най ніж ні ті верхні бруньки – флеші.

Японія

Японія виготовляє виключно зелений чай. Обсяг експорту незначний, основна частина споживається всередині країни. Тим, хто віддає перевагу більш комфортній обстановці, слід відправитися в японське місто Удзі, де «чайні» дівчата, одягнені в кімоно, сервірують напій за всіма правилами чайної церемонії.

Індокитай

Основні чайні країни – Індонезія, В’єтнам та Бангладеш. Виготовляють тут як чорний, так і зелений чай з усіх різновидів чайної рослини.

Африка

Найбільше чайних плантацій знаходиться в Кенії, також чай виробляють в Малаві, Уганді, Бурунді, Камеруні, Зімбабве, ПАР, Мозамбіку, Мавританії. Африканський чай – виключно чорний, різаний, невисокої якості, з гарною екстрактивністю та різким смаком. Для участі в африканській чайній церемонії головне терпіння і самовідданість, оскільки чай на чорному континенті п’ють в три прийоми: перший відданий міцному чаю, другий – гіркому, і третій – солодкому.

Туреччина

Тут ви зможете спробувати виключно чорний чай, різаний, здебільшого середньої або низької якості, з поганою екстрактивністю, для приготування вимагається не заварювання, а кипіння.

Натхненного вам чаювання!

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Є. Коновальця, 36 (каб.709)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38(093) 002-98-08

Моб.: +38(096) 989-88-92 Готельно-ресторанна справа, консультує: Комарніцький Ігор Олегович

Моб.: +38(093) 002-98-08 Готельно-ресторанний і туристичний бізнес, консультує: Пилипів Вікторія Володимирівна

Моб.: +38(096) 902-29-03 Міжнародний туризм, консультує: Плецан Христина Василівна

E-mail: fgritb@ukr.net

         

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Тел.: +38(044) 285-44-03

Тел.: +38(044) 285-43-86

Факс: +38(044) 285-85-27

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

             

МИ НА КАРТІ:

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2019 ФГРіТБ КНУКіМ