Viber   WhatsApp   Telegram   TikTok

Instagram   Facebook      Ukr.net

Цікавинки про чайний туризм від студентів ФГРіТБ

Сьогодні серед туристів дуже популярні відвідування чайних садів або чайних плантацій. Власне, термін «чайний сад» вживається, здебільшого, в Індії, Непалі, Шрі-Ланці, Китаї, Японії. Найуспішніші з чайних садів часто мають свою мікроекономіку: інфраструктуру, освітні та соціальні програми, спортивні та культурні заходи. Багато туристів при визначенні «чайний туризм» згадують про традиційний five o’clock у Великобританії», а дуже прискіпливі любителі чаю можуть навести приклади чаювання навколо самовара в російських чайних.

Студентська молодь Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури ділиться з вами з власного досвіду найпопулярнішими напрямами чайного туризму. Розпочнемо.

Китай

Китай є виробником більше як чверті загальносвітового обсягу чаю. Китай є батьківщиною та єдиним виробником чаю пуер. Всесвітньо відомими є китайські білі чаї, у луни з Тайваню, а на острові Юншань можна спробувати рідкісний чай «Срібні голки».

Індія

Саме Індія є другим світовим виробником чаю. Основне виробництво – чорний чай з асамського різновиду чайної рослини. Цікаво відзначити, що на півночі Бенгалії в чайному володінні Дамдім відкрито перший у світі чайний готель (Tea Hotel), де для гостей пропонуються оздоровчі процедури які пов’язані з чаєм або препаратами, виготовленими на основі чаю.

Шрі-Ланка

Найкращу якість має, як вважається, чай з високогірних плантацій (висота 2000 м над рівнем моря). У туристів є можливість на власному досвіді дізнатися, як народжується чорний чай. Рано вранці мандрівникам дають кошик, куди вони збирають най ніж ні ті верхні бруньки – флеші.

Японія

Японія виготовляє виключно зелений чай. Обсяг експорту незначний, основна частина споживається всередині країни. Тим, хто віддає перевагу більш комфортній обстановці, слід відправитися в японське місто Удзі, де «чайні» дівчата, одягнені в кімоно, сервірують напій за всіма правилами чайної церемонії.

Індокитай

Основні чайні країни – Індонезія, В’єтнам та Бангладеш. Виготовляють тут як чорний, так і зелений чай з усіх різновидів чайної рослини.

Африка

Найбільше чайних плантацій знаходиться в Кенії, також чай виробляють в Малаві, Уганді, Бурунді, Камеруні, Зімбабве, ПАР, Мозамбіку, Мавританії. Африканський чай – виключно чорний, різаний, невисокої якості, з гарною екстрактивністю та різким смаком. Для участі в африканській чайній церемонії головне терпіння і самовідданість, оскільки чай на чорному континенті п’ють в три прийоми: перший відданий міцному чаю, другий – гіркому, і третій – солодкому.

Туреччина

Тут ви зможете спробувати виключно чорний чай, різаний, здебільшого середньої або низької якості, з поганою екстрактивністю, для приготування вимагається не заварювання, а кипіння.

Натхненного вам чаювання!