Viber   WhatsApp   Telegram   TikTok

Instagram   Facebook      Ukr.net

Розвивайся разом із ФГРіТБ

Що таке мотелі і навіщо вони потрібні?

Якщо ви дивилися американські фільми та серіали, то ви просто не могли оминути таке місце, як мотель. Що ж воно таке, і навіщо було створено?

З давніх часів на трактах і розвилках доріг облаштовували постоялі двори, де мандрівники могли зупинитися, переночувати та відпочити під час шляху. Зазвичай вони поєднували в собі кімнати для сну і придорожній трактир, який пропонував перекусити і випити чарку вина.

Не повірете, але практика використання подібних гостьових закладів збереглася і в наші дні. Сьогодні на багатьох шосе і магістралях можна зустріти зручні готелі для подорожніх, звані мотелями.

«Мотель» перекладається як «автомобільний готель». Вперше автомобільний готель - Motel Inn, був побудований в 1925 році Артуром Хенеманом в каліфорнійському місті Сан-Луїс-Обіспо. Власник не зумів вмістити на вивісці свого закладу повну назву готелю – Milestone Motor Hotel, тому вирішив скоротити його до декількох букв з кожного слова – mo-tel.

А взагалі, найперші заклади подібного роду з’явилися в Сполучених Штатах в кінці 1910-х років. До цього туристи, які подорожували країною на автомобілях, були змушені зупинятися в стандартних готелях або спати посеред поля в своїй машині.

У сучасному значенні мотелями називають готельні заклади, призначені для автомобілістів. Як правило, вони знаходяться біля доріг, причому не тільки за межами населених пунктів, але і всередині міст. Невід’ємним атрибутом будь-якого мотелю виступає автомобільна стоянка, на якій водії можуть залишити свій транспорт на час відпочинку.

Найбільшого поширення такі готелі отримали в США, де складають практично половину всього готельного фонду. В Європі вони зустрічаються рідше і виглядають як щось середнє між мотелем і бюджетної готелем.

Зазвичай мотелі - це одно- або двоповерхові будівлі з невеликою кількістю номерів і обмеженим набором послуг. Найчастіше це бюджетні заклади, де можна відпочити за невелику плату.

Для мандрівників їхня перевага полягає у відсутності тривалих реєстраційних формальностей, хоча мотелі мають і свої недоліки, наприклад мінімальний сервіс і невисокий рівень безпеки.

Мотелі призначені, в першу чергу, для людей, які проводять багато часу в дорозі і не шукають будь-яких надлишків, розкоші. Вони навряд чи придатні для тривалого проживання, але вельми зручні для одиничної ночівлі під час поїздки.

Найчастіше в них зупиняються далекобійники або туристи, які подорожують по країні на своїх автомобілях.

Основна відмінність мотелю від традиційного готелю полягає в розташуванні номерів. Всі кімнати в придорожніх готелях облаштовуються по периметру будівлі і мають власний вихід на вулицю, зазвичай – на парковку.

Це дуже зручно, оскільки мандрівник може побачити з вікон свій автомобіль, а в разі потреби відразу ж вийти до нього. Готелі ж у своєму розпорядженні безліч кімнат на різних поверхах, драбинами і ліфтами.

Інша відмінність полягає в кількості персоналу. У готелях може бути багато працівників, які займаються своїми справами – покоївки, портьє, метрдотелі, тоді як в мотелях сервіс надають лише кілька людей.

А ви хотіли колись подорожувати автомобілем, харчуватися на заправках, ночувати у мотелях? Як вам такий сюжет для американського серіалу з вашою участю?