Viber   WhatsApp   Telegram   TikTok

Instagram   Facebook      Ukr.net

Дуальна освіта на ФГРіТБ

Четверте виїздне заняття курсу Дуальної освіти у групи Т-28 проводилося на території Національного Голосіївського парку. Студентами було прокладено маршрут «Дика природа – Монастир – Цивілізований парк», проходження якого в загальному результатізайняло близько трьох годин.

Другокурсники разом із їх куратором з дуальної освіти Килимовським Сергієм Михайловичем проклали, як вони кажуть, ідеальний маршрут для туриста, який приїхав відвідати Виставковий центр з метою здійснення так званого «екологічного туризму», морально відпочити, чи навпаки перевірити себе на витривалість.

«Розпочали ми свій маршрут з першої в Україні міської інтерактивної екостежки. Ця стежка була створена для того,  аби закохати людей, які прийшли на екскурсію, в пішохідні прогулянки на природі і довести, що екологічна освіта може бути захопливою для дорослих та дітей.» - розповідає студентка другого курсу Яна Шатоха.

Під час подорожі екостежкою довжиною 3 км, туристи разом із куратором, обійшли чотири типи лісів, став, струмок і яри, дізналися про мешканців Голосіївського лісу.

«Наступною зупинкою на туристичному маршруті стане Покровський Голосіївський чоловічий монастир московського патріархату. Цей об’єкт цікавий для нас як з релігійної сторони так і як архітектурний об’єкт.» - ділиться з нами студент групи Т-28 Михайло Піскун.

У 1631 році архимандрит Києво-Печерської лаври, а потім вже митрополит Петро Могила збудував тут церкву Святого Іоанна Сочавського небесного покровителя Молдови. Невдовзі Голосіївська пустинь стала літньою резиденцією митрополитів. В пустині було збудовано дерев'яні келії. У 1918 році обитель пограбували, а у 1919  монастир перейшов під крило комунального господарства Київського міськвиконкому. Наразі монастир відновлено, і він з радістю відкриває свої двері перед прихожанами та туристами.

Останньою, але не за значимістю, зупинкою майбутніх екскурсоводів став Цивілізований парк, який знаходиться біля жилих масивів та станції метро Голосіївська.

«Після дикої природи Голосіївского лісу на нас чекав сучасний парк із послугами для відпочиваючих, асфальтованими дорогами та туристичними послугами, такими як катамарани, лавочки та смітники кожні десять метрів, дитячі майданчики, квест-стежки та таке інше.» - каже Владислав Олексин.

Підсумувала враження від заняття Анна Ребчинська:

«Наша прогулянка парком видалася досить інформативною: ми особисто пройшли весь маршрут, деякі точки зупинок додали, деякі викреслили, тобто самі побачили переваги та недоліки екскурсії, яку готуємо на майбутнє для туристів.»