Viber   WhatsApp   Telegram   TikTok

Instagram   Facebook      Ukr.net

ФГРІТБ-інфо: з 2021 року зміняться правила безвізових поїздок до Євросоюзу

Студенти-туризмознавці детально дослідити розвиток туристичної сфери, і вже поспішають поділитися з вами цікавою інформацію. Тож, зауважимо, що зміни щодо безвізових поїздок, відтепер, стосуються не лише України, а всіх громадян третіх країн, які мають безвіз з ЄС.

5 фактів, які необхідно знати про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року. Занотовуйте:

1. Що запроваджує ЄС

З 2021 року ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей – ETIAS. Вона передбачає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн. З 2021 року ці зміни будуть стосуватися України, Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.

2. Чому було прийнято таке рішення

Ініціатива щодо створення Європейської інформаційної системи авторизації подорожей виникла ще у квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС.

Восени 2018 року ЄС схвалив необхідні законодавчі рішення про Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), яка поширюватиметься на громадян третіх країн, що користуються правом безвізового в’їзду на територію Євросоюзу.

3. Як це буде працювати

З 2021 року перед мандрівкою до Євросоюзу громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл. Це можна буде зробити в онлайн-режимі.

Загалом видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення.

Такий дозвіл коштуватиме 7 євро. Авторизація буде дійсна 3 роки або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого при поданні заявки.

4. ETIAS – це не віза

Важливо розуміти, що Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Це просто дозвіл до поїздки. У разі відмови у в’їзді через ETIAS, людина матиме право подати апеляцію на рішення системи.

5. Для чого потрібна система ETIAS

Попередня авторизація дозволить ЄС завчасно ідентифікувати осіб, які можуть бути небезпечними. Система підвищить безпеку зовнішніх кордонів блоку.

Окрім того, ETIAS дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону, бо мандрівники будуть знати завчасно чи не має у держав-членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки.

У Місії запевнили, що з дозволом ETIAS українці зможуть і надалі спокійно насолоджуватись перевагами безвізових подорожей до ЄС.

Отож, подорожуймо разом із факультетом готельно-ресторанного і туристичного бізнесу!