Viber   WhatsApp   Telegram   TikTok

Instagram   Facebook      Ukr.net

Вчитись — це цікаво!

Варто вчитись не лише заради прокладання шляху до омріяної посади. Саме навчання є цікавим, воно підбадьорює, робить вас активними, ви отримуєте задоволення від того, що дізнаєтесь щось нове.

Студенти ФГРіТБ стверджують, що головне це оберати сферу, яку ви би хотіли вивчити, наприклад, анімацію. І дослідити все по-максимуму, взяти від цієї науки все, що тільки можна. Також, корисно перечитайте всі ресурси, продивитися курси, сходити на майстер класи. Тим більше, сьогодні є багато ресурсів, щоб вчитись сидячи за улюбленим столом вдома:

• відео на Youtube;
  • лекції TED Talks;
  • аудіокниги;
  • інтернет-видання;
  • відеоуроки;
  • книги;
  • онлайн-курси.

Проте також потрібно і вміти вчитись.

Як вчитись самостійно?

Для студентів та школярів навчання — це основний рід діяльності. Для дорослих це — робота. Тому, згідно з дослідженнями, дорослі можуть продовжувати навчатись лише за наступних умов:

• їм це точно потрібно;
  • можливість самостійно планувати час;
  • висока ймовірність досягнення успіху.

Ми вчимось для того, щоб в майбутньому вирішувати якісь завдання, а для цього вам потрібно:

• вміти цілеспрямовано шукати інформацію, розв’язки;
  • не зупинятись перед складними завданнями;
  • контролювати власні емоції та переживання;
  • самостійно приймати рішення;
  • об’єктивно оцінювати себе.

Отже, важливо вміти шукати ту інформацію, якої вам бракує, контролювати себе та мотивувати вчитись, адже ніхто цього не зробить замість вас. А ще оцінювати себе зі сторони, адже іноді ми не можемо чогось виконати, бо нам не вистачає впевненості, знань, сили. Тільки той піде вперед, хто бачить і визнає свої помилки.

Важливою у постійному навчанні є чіткість та поетапність, тому в процесі вивчення вам потрібно дотримуватись наступного алгоритму:

• мотивація — ви повинні усвідомити, що вчитись важливо і що це вам потрібне;
  • навчальні цілі — визначитись для себе чого ви хочете навчитись;
  • виконання — докладання максимум зусиль, пошук інформації, варіантів вирішення завдань, наполегливість;
  • контроль — аналіз своїх попередніх дій, визначення причин, через які щось не виходило;
  • оцінка — оцінювання того, що вдалось зробити, його успішність та висновок чи ціль досягнена.

Пам’ятайте! Маленькі кроки ведуть до великої мети.

ФГРіТБ любить ВАС!