Навчання туристів сповнене пригод і подорожей!

Отож, про все по черзі. Спочатку своїми враженнями поділяться наймолодші студенти. Вони свою практику провели в місті давньої історії та кави – знаменитому Львові. Найперше допитливі КНУКіМівці відвідали ресторан-кнайпу «Криївка». Ну хто ж не чув про грізного дядька, який зустрічає гостей словами «Слава Україні!». Тут вони скуштували справжні українські страви, подані у військовому посуді, та організували міні-фотосесію із солдатами повстанської армії.

Молодь оглянула безліч пам’яток, «перлин України» – площу Ринок, Домініканський собор, Храм святих апостолів Петра й Павла, руїни шпиталю Святого Духа… Бо недарма історична частина цього міста занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, бо недарма тут знаходиться найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні.

Звичайно, Львів у кожного туриста викликає свої асоціації. Але всі згодні з тим, що це місто кави й шоколаду. Дивно, але факт, адже в місті та на його околицях ніколи не вирощували каву й тим більше не готували шоколад.

Підприємливі львів’яни вирішили зламати цей стереотип і створили ресторації «Львівська копальня кави» та «Львівська майстерня шоколаду». Тож не оминув його і туристичний маршрут по-КНУКіМівськи. Майбутні менеджери туристичного бізнесу досхочу накуштувалися улюбленої смакоти й мали змогу накупити солодких сувенірів своїм близьким і рідним.

Ну, а яка ж екскурсія Львовом без знаменитого пива? Саме в Культурній столиці України було започатковано першу торгову марку українського пива, а через 290 років відкрито перший Музей пивоваріння. Тож тут «поплавки» вирішили влаштувати свій «Оctoberfest»!

А який чудовий вечірній Львів! Куди там різним Нью-Йоркам і Лас-Вегасам. Щоби сповна насолодитися прохолодою давнього міста і незабутнім затишком молодь оглянула панорамні види Львова з Ратуші, де, як на долоні, видно всю красу древнього міста!

Завершальним акордом перебування на Галичині стала поїздка за маршрутом «Золота підкова Львівщини». Ця подорож – можливість познайомитися із замковим та іншими видами туризму на прикладі конкретного туристичного регіону. Перед туристами постали Олеський, Підгорецький і Золочівський замки.

Після такої насиченої практики студенти КНУКіМ не лише наповнили скрині своїх знань, а й познайомилися із новими для себе місцями та зрозуміли своє справжнє покликання.

Студенти ж ІІ курсу мандрували туристичними стежками Закарпаття. Кожен день був повною несподіванкою, адже ніхто не міг уявити скільки емоцій, вражень і відкриттів він принесе. Особливістю поїздки була її практична спрямованість: студенти не просто відвідували цікаві екскурсії, а й самостійно розробляли туристичні маршрути.

За весь час перебування в Закарпатській області туристи відвідали Воловецький, Уклинський, Оленівський перевали, санаторій «Карпати», пройшлися вулицями сіл і селищ українських Карпат, познайомилися із традиціями відомого краю та його щирими мешканцями.

Одним із найцікавіших походів стали відвідини військово-історичного комплексу «Бункер Лінії Арпада». Це військовий об’єкт Угорської Королівської Армії (Magyar Honvédség) часів Другої світової війни. У підземному бункері були розташовані склади, шпиталь, солдатська казарма.

Далі туристичний маршрут проліг до овіяного легендами і бойовою славою Мукачівського замку «Паланок». У стінах відомої споруди відчувався дух історичних епох.

Іще одним причалом для туристів став замок «Сент-Міклош» (його ще називають Замком Кохання), у селищі Чинадійово неподалік від Мукачева. Стіни будівлі все ще пам’ятають бойове минуле, славне і трагічне. Та в замку все ще вистачає духу кохання і творчості. Тут КНУКіМівці почули безліч неймовірних історій кохання, адже всі відвідувачі замку незабаром йдуть під вінець.

Не змогли оминути й одне із семи чудес природи України – водоспад Шипіт, біля якого щороку проходить неформальний фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур з України, Білорусі та інших країн. Невелика річка, що бере свій початок на полонині Боржава і кидає тут каскадами свої води з 14-ти метрової висоти, зачарувала незвичайною природною красою.

Окрім подорожей, студенти влаштувати невеличкі «Олімпійські ігри»: вирішили позмагатися, хто вправніший лижник і сноубордист.

А ще їм пощастило насолодитися справжньою традиційною закарпатською кухнею – страви пальчики оближеш!

Ось таке воно – захоплююче, наповнене подорожами і неймовірними пригодами навчання туристів у Київському національному університеті культури і мистецтв!