(093) 002-98-08

(096) 989-88-92

Viber   WhatsApp   Telegram   TikTok

Instagram   Facebook      Ukr.net

Мистецька зустріч з видатною художницею Петриківського розпису

 В умовах національного і культурного відродження України, реального визначення її ролі в розвитку світової цивілізації – організація національного туризму посідає важливі позиції у справі формування національної самосвідомості та історичної пам’яті українського народу, а туристичний оперейтинг стає однією з дієвих форм пізнання процесу формування національного туристичного продукту сьогодення незалежної української держави.

Так нещодавно для студентів Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ з освітньо-професійного циклу дисципліни «Організація туризму: Туроперейтинг» (викладач Ткаченко Т.І., кандидат географічних наук, доцент Кафедри міжнародного туризму) та інноваційно-освітнього проекту «Скарби нації» (КНУКіМ, Наукова бібліотека, зав. сектору методичної роботи Скаченко О.О.) відбулась показова національно-туристично-мистецька зустріч із Тетяною Гарькавою – заслуженим майстром народної творчості України, доцентом Кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Тетяна Гарькава – видатний художник Петриківського розпису, послідовниця в третьому поколінні українських традицій легендарних майстрів: Тетяни Якимівни Пати і Федора Савича Панка.

«Жанровий петриківський розпис – це відкрита й поранена душа України. Він зберігає славне козацьке минуле, органічно доповнюючи безцінну культуру української цивілізації. 5 грудня 2013 року на 8 сесії комітету ЮНЕСКО це самобутнє народне мистецтво було включене до Списку нематеріальної культурної спадщини людства, тож є й залишається домінантою у формуванні національного туристичного продукту України», – розпочала розповідь майстриня.

За словами Тетяна Гарькавої, петриківський розпис як давня традиція орнаментики сотні років широко використовувався в побуті українців, зокрема, у запорізьких козаків, і був популярним в поселеннях південних районів Приазов’я, а зберігся тільки в старовинному козацькому селі Петриківка, звідки походить назва цього виду мистецтва.

Основними мотивами розпису є польові квіти, гілки калини, мальви, півонії, айстри, які і намагалися відтворити на аркушах КНУКіМівці.

Захопившись малюванням, четвертокурсники Кафедри міжнародний туризм одразу поділились враженнями: «Для створення найпростішої мальовки, на жаль, мало бачити лише один майстер-клас: цей розпис охоплює багато різноманітних, цікавих інструментів і технік нанесення фарби, тож без справжнього майстра розібратися у всіх нюансах буде нелегко».

Долучилися до творчого процесу і студенти І-го курсу групи Т-45 (куратор Ткаченко Т.І.). Вони намагались старанно з’єднувати окремі елементи, пітушинки, за допомогою «кошачки» (пензлика із котячої вовни), без якої дуже складно зображувати квіткові орнаменти. Втім головним інструментом в розписі – є руки майстра.

На майстер-класі молодь ФГРіТБ КНУКіМ навчилася чимало нового і неймовірно цікавого, адже петриківський розпис це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але й дуже сучасно. Наразі етнічні мотиви у національному туризмі – надзвичайно популярні.

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Є. Коновальця, 36 (каб.709)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38(093) 002-98-08

Моб.: +38(096) 989-88-92 Готельно-ресторанна справа, консультує: Комарніцький Ігор Олегович

Моб.: +38(093) 002-98-08 Готельно-ресторанний і туристичний бізнес, консультує: Пилипів Вікторія Володимирівна

Моб.: +38(096) 902-29-03 Міжнародний туризм, консультує: Плецан Христина Василівна

E-mail: fgritb@ukr.net

         

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Тел.: +38(044) 285-44-03

Тел.: +38(044) 285-43-86

Факс: +38(044) 285-85-27

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

             

МИ НА КАРТІ:

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2020 ФГРіТБ КНУКіМ