(044) 537-20-98

Мальовнича екскурсія загадковою «Софіївкою»

На Факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу продовжується чудова традиція мандрівок до Національного дендрологічного парку «Софіївка». У цьому році парк відвідали студенти першого курсу, а також активні старшокурсники Університету культури.

З самого ранку студенти ФГРіТБ виїхали назустріч новим емоціям. Протягом усієї подорожі панувала неймовірна атмосфера та відчувався дух згуртованності. Усього через 4 години студенти опинилися в Умані. Саме тут розташувалось справжнє диво садово-паркового мистецтва – дендропарк «Софіївка».

Екскурсійний маршрут розпочався з квесту та ділової гри. Студентська молодь поділилася на групи. Кожній групі проводили екскурсії віддані своїй справі співробітники парку. Дендропарк Софіївка має територію понад півтораста гектари, на околиці старовинного міста Умань Черкаської області. Він виглядає незабутньо протягом всього року. Але найкращий час для прогулянки дендропарком – осінь. Саме зараз, в багряний осінній період, природа яскравими фарбами наповнює парк своєю пишністю. Вся рослинність одягається в різнокольорове вбрання, ніби прощаючись з теплом.

Екскурсія парком розпочалась з невеличкої історичної довідки – справжньої історії кохання, яка вразила всіх студентів. У 1796 для втіхи молодої дружини могутній магнат Фелікс Потоцький розпочав будівництво парку. Він був названий на честь неї – красуні гречанки Софії. Керував будівництвом польський військовий інженер Людовик Метцель. Він розробив оригінальний художньо-архітектурний комплекс дендропарку в пейзажному стилі. Дуже вдало було обрано місцевість для будівництва – горбиста, порізана ярами, з великим нагромадженням гранітних брил з боків заболоченій річки.

«Софіївка – це щось неймовірне. Для мене це перша поїздка до Умані. Я дуже давно хотів побувати в цьому дендропарку і ось нарешті моя мрія здійснилась. Незабутні емоції дарує саме цей парк», – розповідає студент 2-го курсу Тимофій Арініч.

Прогулянка мальовничими пейзажами парку – одне задоволення. Уздовж дендропарку «Софіївка» тягнеться широка і тіниста алея. Звідси починається діброва «Дубинка», де під густими шапками дерев, навіть річним сонячним днем, ​​панують сутінки. Спочатку здається, що Головній алеї немає кінця – так спритно заховані її повороти. Але пройшовши ще трошки, перед нами розкривається зелена завіса і з’являється павільйон Флори. Він вважається одним з кращих архітектурних споруд парку. Через просвіти колонади відкривається дивовижний вид на Нижній став. Посеред нього вальяжно гріється на сонці величезна чавунна змія, що стала символом дендропарку Софіївка. З широкої пащі її б’є потужний фонтан. Струмінь його може досягати 20 метрів. На Нижньому ставку плавають білі лебеді і качки. З берега відкриваються інші не менш унікальні пам’ятки дендропарку «Софіївка»: Кавказька гірка, скеля Бельведер, де красується статуя Аполлона, бога сонця і мистецтва – покровителя наших студентів.

Після цікавої прогулянки дендропарком, екскурсії для студентів не закінчилися. Першокурсників ознайомили з так званою «Виробничою кухнею». Продовжуючи свою подорож, студентська молодь відвідала одразу три ресторани: «Сало», «Батьківська хата» і «Кропива», яка здивувала своїм ребрендінгом. В останньому мандрівників нагодували неймовірно смачним обідом.

«Це дуже цікава поїздка. Дякуємо нашим викладачам та керівництву за таку чудову можливість. Парк «Софіївка» – це скарб для цінителів краси природи. Я переконана, що завдяки унікальній архітектурі та ландшафту парку тут буде цікаво абсолютно будь-якій людині. Тут туристи зустрінуть і водоспади, і мальовничі кам’яні брили, і розташовані на різній висоті оригінальні альтанки, і хитромудрі містки», – поділилась своїми враженнями Зінченко Марина, студентка першого курсу.

«Цей дивовижно красивий і мальовничий куточок по праву зветься вічним пам’ятником коханню. Любов тут витає повсюди і нею просочений кожний, навіть найглибше захований куточок парку. Прогулянка парком займає досить тривалий час, тому в запасі необхідно мати мінімум три години, щоб насолодитися красою саду. Раджу йти з екскурсоводом, який розповідає багато цікавих легенд, без яких загальне враження від відвідування парку може бути неповним», – розповів студент 1 курсу Мороз Олександр.

«Мені так хотілось приїхати в «Софіївку»! Ще з майстер-класу я прагнула побачити національний дендрологічний парк України, пам’ятку краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІ століття і одного з переможця Всеукраїнської акції «7 чудес України». Це справді неймовірно! Усім рекомендую сюди приїхати!», – говорить Христина Солоділова, студентка 2 курсу.

Подорож завершилась незабутніми емоціями та приємними спогадами про екскурсійний маршрут. Незважаючи на виснажливу дорогу, всі студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу отримали чимало вражень.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92