З Україною в серці відкриваємо світ

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась презентація Бібліографічного покажчика «З Україною в серці відкриваємо світ» із серії видань «Знаменні дати КНУКіМ». Збірку присвячено 20-річчю Кафедри міжнародного туризму, у якій систематизовані відомості про історію і сьогодення; наукову, проектну, просвітницьку діяльність; публікації викладачів протягом 1997–2017 років.

На урочисте зібрання завітали викладачі, студенти, випускники й гості кафедри та Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу.

Відкрив захід завідувач Кафедри міжнародного туризму Володимир Антоненко.

«Ювілей – це чудовий привід підбити підсумки попередньої діяльності та заявити про амбітні плани на майбутнє. Наша кафедра входить у 5-ку кращих кафедр з міжнародного туризму в Україні. Амбітність професорсько-викладацького складу з кожним роком дає все більше і більше плодів. У даному ювілейному виданні висвітлено чимало творчих та наукових проектів, започаткованих і реалізованих на кафедрі», – зауважив Володимир Степанович і, користуючись нагодою, висловив щиру подяку авторам збірки, які докладно розповіли про викладачів кафедри, їх багаторічну і плідну працю, спрямовану на виховання фахівців туристичної галузі. З нагоди ювілею зі словами привітань і щирих побажань завідувач кафедри звернувся до кожного із представників науково-педагогічного колективу: Галини Вишневської, Євгена Козловського, Алли Гаврилюк, Христини Плецан, Тетяни Ткаченко, Лесі Устименко, Ігоря Григорчака, Олександра Зараховського, Ірини Голубець, Наталії Булгакової, Інни Крупи.

Варто відзначити, що Кафедрою міжнародного туризму спільно з Центром культурних досліджень Міністерства культури України засновано щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію-фестиваль «Нематеріальна культурна спадщина як сучасний туристичний ресурс: досвід, практики, інновації», перший форум якої успішно пройшов 25–26 жовтня 2017 року на базі Київського національного університету культури і мистецтв та Київського університету культури.

Урочиста частина заходу розпочалась з виконання чудової пісні про подорожі, якою студентка 3-го курсу Анна Шастун закликала усіх присутніх мандрувати світом.

Із вітальним словом виступив виконуючий обов’язки ректора Університету культури Ігор Бондар.

«20 років для людини – це вік юнацтва, для кафедри – це вік зрілості. Вперше в Україні Кафедра міжнародного туризму з´явилась саме в нашому університеті, що свідчить про незгасаючий розвиток Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу. Хочу побажати вам процвітання, адже сфера туризму на сьогодні є дуже затребуваною. Туристична база в Україні величезна, тому розвивайте туризм у правильному руслі!» – побажав Ігор Бондар.

Привітав колектив кафедри з ювілеєм і підкреслив важливість створення видання декан та випускник Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Ігор Комарніцький.

«Передивляючись збірку «З Україною в серці відкриваємо світ», я згадав роки, коли сам закінчував цей університет, часи, коли Кафедра міжнародного туризму тільки почала розвиватись. Всі досягнення кафедри, її професорсько-викладацького складу, студентів і випускників об’єднані у цьому зібранні. Цей шлях пройдений не дарма. На мою думку, обличчям кафедри та її гордістю є випускники, які пропагують український туризм за межами нашої держави. Я пишаюсь, що в нашому університеті є така потужна платформа для освіти з напряму «туризм». Дякуємо вам, що ви у нас є!» – сказав Ігор Комарніцький.

На урочисту подію завітала і випускниця Кафедри міжнародного туризму, директор туристичної компанії «Кандагар» Світлана Шуст, яка поздоровила улюблених викладачів зі знаменною датою.

«Університет дав мені дуже багато: друзів, улюблену професію та студентське кохання. Слухайте ваших викладачів, тому що їхні знання – безцінні. Я пишаюсь тим, що навчалась в Університеті культури», – зазначила гостя.

Продовженням вітальної частини презентації стала детальна розповідь укладачів про створення бібліографічного покажчика.

Видання складається із 4 розділів, довідкового апарату та додатків.

До першого розділу «Історія та сьогодення» увійшли нариси та спогади викладачів минулих років про історичні етапи розвитку кафедри та її досягнення.

У другому розділі «Проектна діяльність» вперше зібрано та систематизовано інформацію про всі проекти кафедри, направлені на маркетингові дослідження туристичних ринків світу, позиціонування туристичного іміджу України, формування практичних навичок розробки маршрутів подорожей, реалізацію культурно-просвітнього потенціалу туризму в організації дозвілля.

Третій розділ «Друковані праці викладачів» містить біографічну довідку та перелік основних праць науково-педагогічних працівників кафедри. До розділу включено довідкову інформацію про науковців, які працювали на кафедрі у минулі роки, стояли біля витоків її створення, закладали основи навчальної, наукової роботи.

Четвертий розділ «Публікації про діяльність кафедри» охоплює перелік публікацій та вебліографію про наукові, просвітницькі заходи і події.

У додатках зібрані світлини з життя кафедри.

По завершенні заходу студенти Факультету музичного мистецтва Марта Павлусь та Владислав Лисак (вокальна майстерня Бориса Раденка) привітали усіх присутніх з урочистою подією та подарували чарівну пісню «Мальви».

На згадку про знаменну подію усі гості зробили спільне фото та отримали примірники Бібліографічного покажчика «З Україною в серці відкриваємо світ».