Закордонне стажування студентів у Болгарії

Університет культури вважає пріоритетним напрямом діяльності надання можливості студентам закріпити теоретичні знання практичними навичками під час проходження практики як в Україні, так і за кордоном. Факультет готельно-ресторанного і туристичного бізнесу плідно співпрацює з міжнародними компаніями Чехії, Кіпру, Туреччини, Польщі, Болгарії.

Нині студентська молодь ФГРіТБ проходить програму зимової практики на гірськолижних курортах Болгарії. Три місяці студенти працюватимуть у престижних чотири- та п’ятизіркових готелях, у преміальних клубах і ресторанах. Зокрема, у бізнес-готелі «Земята і Хората», курорті Банско, ресторані «Еуфорія», Queen’s pub, готелі «Сокіл» курорту Боровець, Grill & BAR Euphoria, готелі «Рілєц Резорт Спа», спа-готелі «Каменград».

Разом із керівництвом факультету наставником та координатором закордонної практики в Болгарії є випускниця Кафедри міжнародного туризму, директор туристичної фірми I&J Travel Яна Бербеничук, яка тривалий час співпрацює з ФГРіТБ та є співорганізатором зимової і літньої практики. Власне, Яна та студенти зазначають про всі переваги, труднощі і загалом професійний досвід такої роботи за кордоном.

Серед багатьох плюсів, напевне, найважливішими є три головні кити, на яких тримається закордонна практика і навчання на ФГРіТБ:

• здобуття неоціненного практичного професійного досвіду;
  • встановлення нових знайомств, які в майбутньому можуть суттєво вплинути на кар’єру майбутніх фахівців гостинності;
  • формування студента як конкурентоздатного фахівця індустрії гостинності, готового до роботи в реаліях ринку.

Після закінчення стажування студенти отримують сертифікати про проходження стажування за кордоном, які дозволяють розраховувати на більші шанси при прийнятті на роботу у порівнянні з іншими претендентами.

До того ж, не слід оминати увагою і те, що все це підкріплюється хорошим фінансовим стимулом. Адже проходження цієї практики повністю оплачуване місцевими готелями. Окрім суто практичних навичок, у студентів з’являється ще й чудова нагода познайомитись з іншою культурою, традиціями, побутом, вивчити болгарську мову. У вільний час молодь може відвідувати безліч міст – Созополь, Бургас, Несебр, Софія, Обзор, Равда.

Завдяки програмі закордонного стажування, студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу мають можливість підвищити свої фахові компетенції, вдосконалити рівень володіння іноземними мовами, розвивати комунікативні навики, що сприяє ефективній підготовці до майбутньої професійної діяльності у справжніх виробничих реаліях.

«Закордонне стажування дає мені можливість реалізувати професійні амбіції, удосконалювати комунікативні та організаційні здібності, а також це чудовий шанс знайомств і перспектив», – зауважує студентка 2-го курсу Вікторія Дударчук.

«Тепер я точно починаю розуміти, наскільки важливо володіти іноземною мовою та професійними навиками. Дякуємо Михайлу Михайловичу та ФГРіТБ за можливість отримати безцінний професійний досвід», – зазначив студент 2-го курсу Дмитро Волошин.

От тільки, аби отримати цей досвід, і сформувати підґрунтя успішної майбутньої кар’єри, потрібно впоратись із деякими труднощами. Щоправда при хорошій теоретичній базі, здобутій під час навчання на ФГРіТБ, це не складно.

«Найперше, з чим доведеться зіштовхнутись – інша мова. По-друге, постійне перебування в напрузі від високого рівня професійної відповідальності. Хоча це лише стимулює працювати краще і виховувати в собі стійкість до різних стресових ситуацій та емоційну компетентність. І загалом, перехід у новий етап життя, в якому – лише ти сам несеш відповідальність за всі свої дії, вчинки і помилки у роботі», – поділилась студентка 4-го курсу Ксенія Осипова.

Досвід і компетенції під час закордонної практики, яку проходять у процесі навчання на Факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу це успішне формування інноваційного, креативного, досвідченого і конкурентоздатного професіонала в індустрії гостинності!

Мрії студентів ФГРіТБ стають реальністю!