Нематеріальна культурна спадщина

Днями на Факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв відбулась грандіозна подія – ІІ Міжнародна науково-практична конференція-фестиваль «Нематеріальна культурна спадщина як сучасний туристичний ресурс: досвід, практики, інновації».

Конференція проводиться на виконання Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», Законів України: «Про приєднання України до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини», «Про туризм», Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року, інших нормативно-правових актів та  з метою здійснення комплексного наукового огляду сучасного стану елементів нематеріальної культурної спадщини як національного туристичного ресурсу в Україні та за кордоном із залученням зусиль науковців, аспірантів, студентів України та зарубіжних країн, які досліджують актуальні проблеми туристичної галузі, культурології, філософії, фольклористики,  мистецтвознавства, музеєзнавства, педагогіки, психології та економіки, фольклорних колективів та майстрів народної творчості.

Науковий захід ФГРіТБ має всі передумови для того, щоб стати міжнародною науковою платформою, де зберуться зацікавлені дійові особи, які мають досвід, знання і бажання:

– провести комплексний науковий огляд сучасного стану нематеріальної культурної спадщини як національного туристичного продукту в Україні;

– спільними зусиллями науковців, аспірантів, студентів, які досліджують актуальні проблеми туристичної галузі, культурології, мистецтвознавства, музеєзнавства сприяти визнанню унікальних традицій (звичаїв, обрядів) і культурних пам’яток України шедеврами Світової спадщини людства (що впливають на формування туристичного іміджу держави).

Конференція-фестиваль відбулася у три етапи: пленарне засідання, робота творчих лабораторій та гала-концерт.

Для обговорення актуальних питань і проблем були запрошені теоретики і практики з України та ближнього зарубіжжя. Зокрема, Олександр Буценко (директор Центру розвитку «Демократія через культуру», представник глобальної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини);  Jozef Zatko (Dr.h.c. mult. JUDr  Honor. Prof. mult. prorektor pre medzinarodne vztahy Slovensko,Wyzsza szkola komunikacji i zarzadzania (Словацька Республіка); Скавінскі Павел (доктор наук Університету туризму та екології (Республіка Польща); Світлана Кабиш (Director EMBASSY OF HUNGARY – HUNGARIAN TOURISM Information Office (Угорщина); Валентина Русавська (кандидат історичних наук, професор, завідувач кафедри готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв); Володимир Антоненко (завідувач кафедри міжнародного туризму Київського університету культури, доктор географічних наук, професор); Віктор Ткаченко (завідувач НДС Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», кандидат історичних наук, старший науковий співробітник);  Генадій Балабанов (доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри краєзнавства та туризму Національного авіаційного університетів); Олена Арабаджи (проректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидат географічний наук, доцент, Заслужений працівник освіти України); Есма Аджієва (радник Міністра культури України, координатор проекту «Візерунки світу»); Марія Гринюк (кандидат мистецтвознавства, професор кафедри прикладного та декоративного мистецтва Косівського інституту декоративного і прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв);  Наталія Волощук (голова громадської організації «Туристична Асоціація Тернопілля», керівник проектів БО «Благодійний фонд родини Демкур»); Людмила Лук’яненко (директор Комунального закладу «Петриківська дитяча художня школа ім. Т.Я. Пати» селища Петриківка Дніпропетровської області);  Ірина Пурига (зберігач фондів Комунального закладу «Музей кролевецького ткацтва» м. Кролевця Сумської області); Галина Білецька (начальник відділу культури Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області); Юрій Гладенко (начальник відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації); Олена Оганесян (голова громадської організації «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна», член громадської ради при Міністерстві освіти і науки України та Міністерстві культури України, член секретаріату Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій від Української Єпархії Вірменської Апостольської церкви, куратор проекту Parajanov-ART та автор ідеї й голова оргкомітету проекту «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України»); Леране Козакевич (менеджер проекту SDC «Збереження та просування культурних традицій та сучасного мистецтва корінного народу Криму – кримських татар»);  та інші. А також гості з Угорщини, Грузії, Польщі, Білорусі, Вірменії.

У процесі дискусії та полеміки учасниками пленарного засідання сформовано та оголошено резолюцію ІІ Міжнародної науково-практичної конференції-фестивалю «Нематеріальна культурна спадщина як сучасний туристичний ресурс: досвід, практики, інновації».