Креативні інструменти популяризації спеціалізації «Туризм» від першокурсників ФГРіТБ

Днями у групі Т-28 (спеціалізація «Туризм») пройшла кураторська година, темою якої цього разу стало обговорення шляхів популяризації спеціалізації «Туризм».

Студенти-туризмознавці з великим бажанням приєдналися до обговорення настільки важливої теми, яка безпосередньо стосується майбутнього сфери туризму.

«Ми хочемо, аби туризм в Україні сприймали як серйозну спеціалізацію, яка може приносити не тільки задоволення, але і немалі кошти, як громадянам, які залучені у цю професію, так і економіці нашої країни» – так пояснила мету кураторської години студентка 1 курсу Ольга Уткіна.

Під час жвавих дискусій майбутні фахівців сфери туризму обговорювали майбутнє спеціалізації «Туризм» в Україні.

«На мою думку, туризм має велике майбутнє в Україні, якщо зважати на наші ресурси, як людські так і матеріальні» – поділився своєю точкою зору Ростислав Вєлієв.

Під час зустрічі студенти першого курсу, групи Т-28 презентували власні проекти для обговорення можливостей популяризації своєї майбутньої професії.

Яна Шатоха закцентувла на тому, що студенти-туризмознавці Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу разом з Університетом культури вже знаходяться на правильному шляху до популяризації своєї професії серед молоді в Україні:

«Я вважаю, що перш за все, необхідно долучати до туризму школярів, які ще можливо не визначилися з майбутньою професією. Цим ми разом з університетом вже активно займаємося, проводячи профорієнтацію в середніх загальноосвітніх закладах нашої країни»

«Туризм з кожним роком стає все популярнішим. На кураторській годині ми дійшли висновку, що найкращим шляхом популяризації такої перспективної спеціалізації як туризм є соціальні мережі. Здебільшого Інстаграм» – пояснив студент групи Т-28 Ярослав Литвиненко.

«У 21 столітті нема потреби виходити на вулиці, роздавати листівки і вигукувати «Обирайте туризм своєю професією! Туризм – це майбутнє!» Зараз нашим голосом є Інтернет» – прокоментувала студентка групи туристів Юлія Давидюк.

Готуючись до кураторської години, студенти-туризмознавці провели опитування на своїх сторінках в соціальних мережах і дійшли висновку, що їх підписники надають перевагу travel-блогерам, які щодня викладають фотографії з різних куточків світу.

«Селфі, світлини їжі та кошенят зараз відходять на другий план. Всіх цікавить те, як живуть інші люди. З одного боку це можливість «випендрюватися» своїми можливостями, але з іншого ці люди відкривають світ для тих, хто наразі не має можливості подорожувати» – пояснив першокурсник Роман Фітчук.

«До того ж, це не просто фотографії скель чи узбережь, це професіональні знімки, які можна назвати мистецтвом» – доповнила Анюта Виставна.

«Так, листаючи стрічку Інстаграму, Тамблера, Пінтереста, Фейсбука ти можеш опинятися в будь-якій точці світу. Це просто не може не тягнути тебе до туризму». «Це одна з причин, чому ми тут!» – жартуючи діляться студенти.

Презентації майбутніх туристів дійсно вражають. Окрім шляхів популяризації своєї професії, вони зазирнули у саму історію туризму, згадали про Томаса Кука (геніального організатора туризму), перші туристичні фірми, появу ряду професій, що в загальному склали цілу армію фахівців туристичної галузі .

Підсумовуючи виступи студентів, куратор групи, доцент Устименко Леся Миколаївна, запропонувала більш ширше популяризувати ті напрямки туристичної діяльності та відповідні їм професії, що сьогодні мають великий попит на туристичному ринку передових країн світу, зокрема wellness-туризм та круїзну справу.