Комфортні подорожі разом з студентами ФГРІТБ

Вирушаючи в іншу країну, не завадить ознайомитися з місцевими правилами поведінки і традиціями, щоб не вдарити в бруд обличчям або здатися грубим.

Франція

Якщо ви питаєте дорогу, завжди починайте розмову у ввічливій формі. Використовуйте «здрастуйте», «вибачте», «чи не будете ви так ласкаві» і ін. Зрозуміло, на французькій мові.

США

У великих містах (особливо в Нью-Йорку) жителі швидко пересуваються. Завжди є хтось, хто швидше вас, – не шикуйтеся в лінію, давайте можливість обігнати себе. Притулитися до незнайомця в транспорті – це нормально, в магазині – ні. У підземці телефони не працюють – телефонуйте заздалегідь.

Японія

Якщо залишаєте комусь чайові, ви показуєте, що вважаєте його непрофесійним працівником, оскільки думаєте, що йому потрібна додаткова плата. Тут не розмовляють по мобільному телефону на станції, зупинці і тим більше в поїзді – це порушує спокій інших пасажирів і вважається верхом безкультур’я (всі пишуть SMS-ки).

Туреччина

Потрібно зняти взуття, коли ви входите в будинок, якщо тільки сам господар не скаже вам, що ви можете залишатися взутим. Не відмовляйтеся від чаю, тільки не від чаю. Це грубо. Є дві теми, які краще не зачіпати в спілкуванні з турками – курди та Кіпр. Не варто називати Стамбул Константинополем і плутати столицю держави (головне місто Туреччини зараз – Анкара). Якщо при зустрічі руку для рукостискання подає жінка, це виглядає дивно. Цей жест означає, що жінка готова познайомитися дуже близько.

Нідерланди

Якщо ви думаєте, що можете спокійно прогулюватися по велосипедній доріжці – ви зійшли з розуму. Пощади не чекайте: в кращому випадку вас просто вилають.

Бельгія

Краще не кажіть нікому компліментів. Співрозмовник з легкістю витратить наступні півгодини, щоб довести, що насправді він чи вона набагато гірше, а всі інші незрівнянно прекрасніше.

Приємної подорожі!

Відкривайте світ разом з студентами Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури!