Розширюємо кругозір разом зі студентами-туризмознавцями ФГРіТБ

Книжкові магазини надихають вже самі по собі. Серед незліченних полиць і ароматів друкарської фарби можна не тільки розслабитися, але і дозволити уяві відправитися в захоплюючу подорож. Студенти-туризмознавці ФГРіТБ Університету культури відшукали такі магазини, де лише варто переступити поріг – і ти опиняєшся в іншому світі.

Livraria Ler Devagar, Лісабон, Португалія

Сучасний книжковий магазин на території колишньої текстильної фабрики, де також знаходяться рекламні агентства, дизайнерські магазини і художні галереї. Насолоджуйтеся чашкою кави за прекрасною книгою і помилуйтеся химерним інтер’єром, наприклад, підвішана під стелею скульптура жінки, що летить на велосипеді.

Barter Books, Алник, Великобританія

Букіністичний магазинчик в будівлі вікторіанської залізничної станції в маленькому англійському селі. Саме в ньому почав своє друге життя плакат часів Другої світової «Keep Calm and Carry On» – власник знайшов його в коробці зі старими книгами і повісив на стіну магазину. Взимку в Barter Books особливо приємно влаштуватися з книжкою в кріслі біля каміна і скоротати пару годин за читанням.

Librería Acqua Alta, Венеція, Італія

Такий магазин може існувати тільки в Венеції – з його вікон відкривається вид на один з найзнаменитіших каналів міста, а серед тисяч книг трапляються справжні скарби. Правда, щоб їх знайти, доведеться заглянути в гондоли або навіть в ванну, яку використовують замість прилавка в одному із залів. Власник магазину, 70-річний венеціанець, любить сам зустрічати гостей і прихистив у своєму магазинчику кілька кішок.

Cook and Book, Брюссель, Бельгія

Цікаве поєднання книжкової крамниці і ресторана. Розташований в самому серці Брюсселя, цей магазин розміром з супермаркет ділиться на 8 секцій, кожна – зі своїм дизайном. Наприклад, у відділі фантастики зі стелі звисає 800 книг, в секції кулінарних книг встановлений вінтажний Fiat 500, а зал англійської літератури оформлений як традиційний паб. Влітку Cook and Book проводить кінопокази під відкритим небом.

Atlantis Books, Санторіні, Греція

На вершині гори, під синявою грецького неба, знаходиться цей затишний книжковий магазинчик. Народжений як спільний проект групи друзів з Кіпру, Англії і США, в цьому році магазин відсвяткував уже свою чотирнадцяту річницю. З відкритої тераси магазину відкривається гарний вид на Егейське море. Тут же цілий рік проводяться літературні фестивалі, читання, кінопокази і навіть стилізовані танцювальні вечірки.

Далі буде…