Мандрувати цікаво разом зі студентами-туризмознацями ФГРіТБ

«Танцюючий будинок» в Празі, шедеври Гауді в Барселоні, падаюча вежа в Пізі – ці будівлі давно стали візитними картками своїх міст. Але архітектори в усьому світі продовжують втілювати в життя найнеймовірніші задуми. Студенти-туризмознавці Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури обрали для вас найхимерніші споруди світу.

Будинок між скелями, Плугрескан, Бретань, Франція

Звичайний будинок став головною визначною пам’яткою комуни. Будинок дійсно виглядає незвично: він знаходиться на невеликому острівці і затиснутий з двох сторін скелями, що захищають його від вітру і штормів. Власники будинку, втомлені від напливу відвідувачів недавно домоглися заборони на використання його зображень в комерційних цілях. Але помилуватися незвичайною будовою з боку вам ніхто не заборонить.

Музей Гуггенхайма, Більбао, Іспанія

Зухвало помітна будівля амбітного архітектора Френка Гері, автора знаменитого «танцюючого будинку» в Празі. Для музею Гері вирішив не просто реконструювати старий будинок культури, а реалізувати абсолютно нову ідею. Втім, задумка виявилася успішною, і нова будівля відразу стала однією з головних визначних пам’яток Більбао.

«Хабітат 67», Монреаль, Канада

Житловий лего-комплекс побудований спочатку як павільйон для Всесвітньої виставки 1967 року тоді ще молодим архітектором Моше Сафді. «Хабітат 67» замислювався як зразок доступного, комфортного житла в умовах все сильніше розростаючих міст. 354 модуля-кубика розташовані в різних комбінаціях, утворюючи 146 квартир з терасами на даху сусідів знизу. Одна з квартир досі належить 76-річному авторові проекту.

«Нова митниця», Дюссельдорф, Німеччина

Ще один шедевр деконструктивіста Френка Гері – комплекс будівель на місці колишнього митного палацу. Туристи відразу ж прозвали його «п’яними будинками» за асиметричність і химерні вигини. Найефектніше – дзеркальна будівля посередині, немов покрита знизу доверху фольгою. Відображення сусідніх комплексів – білого і червоного – перетворюють і без того ламану поверхню цього будинку в справжній шедевр сюрреалізму.

«Світ Феррарі», острів Яс, Абу-Дабі, ОАЕ

Єдиний тематичний парк і за сумісництвом - найбільший критий парк в світі. З висоти пташиного польоту гігантський дах, на футуристичну форму якого архітекторів надихнув профіль кузова Ferrari G, схожа на червону піщану дюну, яка розповзається по острову. У парку працюють кінотеатри, школи водіння і більше 20 атракціонів, серед яких і найшвидша у світі пневматична американська гірка.

Далі буде…