Неймовірні місця від студентів ФГРіТБ

Відокремлений монастир на скелях, золота пагода, священна вершина-шеститисячник і розкішний собор епохи Відродження вражають незалежно від релігії: хочете вірте, хочете ні. Студенти-туризмознавці ФГРіТБ Університету культури зібрали святі місця, якими можна милуватися вічно.

Індія, Варанасі: вічний вогонь

Варанасі – найважливіший з семи священних міст Індії. За легендою, він з’явився з волі Шиви, а зараз богу-разрушителю поклоняються в золотому храмі Каші Вішванатх. Інший сакральний об’єкт тяжіння – Ганг, ріка життя і смерті. Паломники спускаються по сходах Гати, здійснюють ритуальні обмивання і п’ють священну воду: вважається, що Ганг змиває хвороби, нещастя і гріхи.

Китай, Кайлас: тибетська піраміда

Гора Кайлас знаходиться далеко від усього світу, в важкодоступному високогір’ї Тибету. Сама вона схожа на піраміду, грані розташовані по сторонах світу, а тріщини на південній стіні складаються в свастику. Кайлас вважають священним відразу в чотирьох релігіях. Індуїсти вірять, що на вершині гори живе бог Шива зі своєю дружиною. Буддисти називають її обителлю Будди. Згідно з традицією бон, на Кайлас спустився з небес засновник цієї релігії Шенраба Міво. У джайнизмі Кайлас шанують як місце, де досяг звільнення перший тіртханкара.

Колумбія, Церква Лас-Лахас: як в казці

Базиліка Лас-Лахас схожа на казковий замок, побудований в каньйоні річки. Перше враження не обманює: за неоготичними башточками, високими вікнами і стрілчастими арками ховається чудова історія. Сучасний собор на цьому місці будували аж 33 роки і закінчили в 1949-му. Вівтар розташували так, щоб на ньому виявився лик Діви Марії. А на шляху до храму з’явилася ціла стіна з подяками від  пілігримів, які зцілилися.

Індія, Золотий храм: знайомство з сикхами

Золотий храм – головне святилище сикхизму, самостійної і оригінальної релігії. Сикхи не визнають аскези, нерівності та складних ритуалів і медитують, щоб досягти злиття з єдиним Богом. У Золотому храмі кристально чисто, спокійно і фантастично красиво – як ніби це сон. Будь-хто може зайти всередину, роззувшись і прикривши голову хусткою. Увечері приємно влаштуватися на мармуровому березі озера і дивитися, як зефірні будівлі загоряються в червоних західних променях.

Ізраїль, Бахайскі сади: як в раю

У Хайфі по схилу гори Кармель «струмують» розкішні висячі сади, в які прагнуть потрапити всі бахаї. Послідовники цієї релігії переконані, що люди мають рівні можливості, бог єдиний, а всі віровчення виходять з одного джерела. Усипальниця засновника віри – Баби стоїть на самому верху садів, а 18 казково красивих терас під нею символізують його учнів. З огляду на верхній рівень, всього терас – 19, а це настільки сакральне число для бахайців, що у них навіть рік складається з 19 місяців по 19 днів.

Далі буде…