(044) 537-20-98

Кулінарні секрети від кухаря-професіонала

У рамках професійних майстер-класів від провідних фахівців ресторанного сервісу України до студентів Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв завітав Павло Романюк.

Павло – студент 5-го курсу КНУКіМ спеціальності «Готельно-ресторанна справа», кухар у ресторані заміського комплексу «Sobi Club». Має 7 років досвіду роботи, з яких 2,5 присвятив вивченню процесів готування м’ясних страв.

Із КНУКіМівцями кухар поділився секретами приготування «Салату нісуаз» та американських стейків: «рібай-стейк», «клаб-стейк» і «портерхауз».

«Салат нісуаз має знаменитий кулінарний рецепт, який вперше приготували у французькому місті Ніцца. Кажуть, що у його створенні брав участь відомий хореограф Джордж Баланчін, – розпочав Павло. – До складу класичного варіанту входять свіжі овочі, варені яйця, анчоуси і фреш лимонного соку з оливковою олією. У нашій страві ми використаємо м’ясо тунця, яйця-пашот та сік лайму».

Під час роботи із продуктами гість активно коментував кожну свою дію для того, щоб студенти мали змогу познайомитись з усіма процесами. У свою чергу майбутні ресторатори і кухарі ставили питання Павлу щодо продуктів, які він використовує для приготування та їх попередньої підготовки. Із особливим захопленням КНУКіМівці слухали розповіді Павла Романюка про історію та характеристику кожної складової страв.

Кухар на майстер-класі порівнював якість українських та закордонних продуктів, пояснював доцільність їх використання у різних стравах і особливості приготування. Так, наприклад, українські тепличні помідори черрі, за словами Павла, до салату можна подавати зі шкіркою, на відміну від ґрунтових.

Готуючи стейки, Павло Романюк розповів студентам про ступені просмаження м’яса.

Велику увагу фахівець приділив оформленню страв. Студентам кухар продемонстрував класичну подачу блюд у ресторанах: «рібай-стейк» із овочевою подушкою й гранатовим соусом та «Салат нісуаз» були подані на тарілках зі сланцю, а «клаб-стейк» і «портерхауз» із розмарином, перцем чілі та крупною сіллю – на дерев’яних дошках.

Згадав Павло Романюк також і про навчання в університеті культури: «Великий багаж теорії, який я отримав у КНУКіМ, допоміг швидко адаптуватися в роботі. Але велику роль відіграли практичні навички. Саме постійна практика навчає працювати».

За надзвичайно цікавий та корисний майстер-клас президент Асоціації кулінарів України Михайло Пересічний нагородив Павла Романюка відзнакою асоціації.

До речі, на майстер-клас завітали і столичні абітурієнти. Побачивши Павла Романюка, гості навчального закладу відзначили, що добре знають ресторан, у якому працює кухар, і навіть самого Павла. «Він дуже смачно готує», – поділилися одинадцятикласники.

На завершення Павло Романюк побажав молоді творчої наснаги, терпіння в опануванні професії та запросив усіх учасників майстер-класу продегустувати приготовані страви.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92