(044) 537-20-98

Готельно-ресторанна справа: цікаво, практично, корисно

Кафедра готельно-ресторанного бізнесу ФГРіТБ запровадила інтерактивний студентський журнал «Готельно-ресторанна справа: цікаво, практично, корисно». У рубриках журналу розповідається про тонкощі приготування ексклюзивних страв, сервірування, оригінальну подачу з декоруванням і смачне поєднання інгредієнтів та нові цікаві рецепти й поради професійних кухарів, а також – майстер-класи, практикуми, лабораторні заняття, у яких беруть участь студенти – майбутні фахівці готельно-ресторанного бізнесу.

Сьогодні журнал у рубриці «Технологія приготування страв» пропонує ознайомитись із результатами лабораторних занять другокурсників групи ГРС-25. Провела практикум доцент Кафедри готельно-ресторанного бізнесу Світлана Пересічна, яка поділилася із студентами тонкощами приготування супів:

• Для приготуванні прозорих бульйонів м’ясо та кістки відварюють окремо; якщо в бульйоні варять м’ясо, то його закладають приблизно через 2 години від початку варіння кісткового бульйону. Це необхідно для того, щоб виділені з нього екстрактивні речовини не руйнувалися під час тривалого нагріву.
  • Прозорі бульйони потребують освітлення. Процес освітлення називають «відтягненням», що передбачає видалення з бульйону часток білка та жиру.
  • При готуванні супів-пюре важливу роль має поєднання продуктів, які використовуються для супу, однак основою повинен бути один продукт (наприклад, морква або цвітна капуста).
  • Для того, щоб суп-пюре мав естетичний вигляд, при подачі його заправляють вершковим маслом або яєчно-молочною сумішшю.

Дотримуючись усіх фахових настанов викладача, студенти вправно виконали кулінарні завдання і приготували запропоновані страви.

Молоді фахівці оволоділи знаннями та вміннями щодо технологічного процесу виробництва супів: прозорих, заправних, протертих та холодних

Студенти відпрацювали технології готування, тривалість та режими варіння: бульйону із птиці та способи його освітлення, рибного бульйону для приготування солянки; відвару грибного для борщу київського з грибами та овочевих і фруктових відварів.

Молодь набула практичних навичок з нарізання овочів та фруктів і підготовки гарнірів для супів

Особливу увагу учасники практикуму приділили презентації готових страв. Найбільше експертам сподобалась подача київського борщу з грибами у хлібній скоринці, що є однією з найпоширеніших тенденцій в українській кухні останніх років. Також позитивні відгуки отримали рибна солянка, бульйон курячий з омлетом, суп-пюре з різних овочів та суп зі свіжих плодів.

Підготовка хлібного напівфабрикату для подавання борщу київського з грибами – тренд у сучасній українській кухні!

Викладання гарніру та подача рибної солянки

Приклад подачі супів: бульйон курячий з омлетом натуральним, солянка рибна, борщ київський з грибами, суп-пюре з різних овочів, суп зі свіжих плодів

Згодом на усіх читачів студентського інтерактивного журналу чекають нові рубрики і кулінарні цікавинки.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92