(044) 537-20-98

«Барна справа: базові алкогольні напої»

Кафедра готельно-ресторанного бізнесу продовжує серію публікацій інтерактивного журналу «Готельно-ресторанна справа: цікаво, практично, корисно».

Рубрика «Барна справа: базові алкогольні напої»

Під керівництвом професора Кафедри готельно-ресторанного бізнесу Віктора Архіпова для студентів другого курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» проведено лабораторне заняття з дисципліни «Барна справа».

Основною метою практичної роботи було ознайомлення студентів із особливостями оцінювання якості та подачі таких базових алкогольних напоїв, як горілка та коньяк.

Молодь у ході заняття засвоїла інформацію про історію виникнення міцних напоїв, їхні відмінності та властивості в залежності від географічного розташування та якості сировини для приготування.

Разом із викладачем майбутні спеціалісти дослідили асортиментний перелік алкогольних напоїв, представлених на ринку України. Також вони узагальнили найважливіші аспекти процесу виробництва базових алкогольних виробів.

Професор акцентував увагу на нюансах подачі горілки, котрі характерні в ресторанних господарствах України та всього світу: «Горілка – ідеальний напій для ресторацій. Її можна вживати в чистому вигляді, а також використовувати як основу для приготування коктейлів. Більш того, цей спиртовий напій чудово поєднується зі стравами української кухні».

Віктор Віталійович розповів студентам про особливості вживання коньяку. Як відзначив викладач, цей вид алкоголю при подачі на стіл повинен мати температуру вище кімнатної. У деяких закладах його підігрівають на свічці.

Коньяк – тонізуючий напій, тому споживають його переважно на десерт, додаючи до кави або чаю.

Останнім часом у Європі поширюється тенденція подачі коньяку з льодом перед основними стравами, проте для такого аперитиву можна використовувати напій тільки класу V.S.

Знавці радять: «Підігрійте наповнений келих у долоні. На це ви витратите п’ять хвилин, тобто майже нічого, у порівнянні з тим часом, протягом якого напій перебував у бочці».

Найцікавішим елементом лабораторного заняття була дегустація алкоголю. Майбутні працівники ресторанної справи визначали якість напоїв за допомогою органолептичного методу.

Добротність горілки встановлювали за 10-бальною шкалою, де основні критерії: прозорість і колір (3 бала), аромат (4 бали), смак (3 бали).

Органолептичні властивості коньяку оцінювали за такою ж шкалою. Дегустатори визначали його колір та прозорість (0,5 бала), смак (5 балів), букет (3 бали), типовість (1 бал).

Лабораторні з дисципліни «Барна справа» – це завжди пізнавально та цікаво, однак головна прерогатива цих занять у тому, що вони – основа практичної підготовки фахівців ресторанного бізнесу!

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92