(044) 537-20-98

Українське хлібосольство святкової гостини Великодня

Кафедра готельно-ресторанного бізнесу КНУКіМ продовжує відкривати нові рубрики інтерактивного журналу «Готельно-ресторанна справа: цікаво, практично, корисно».

Рубрика «Культура гостинності українців»

Під керівництвом професора Кафедри готельно-ресторанного бізнесу Валентини Русавської для студентів 1-го курсу Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу в рамках дисципліни «Культура гостинності» проведено майстер-клас на тему «Українське хлібосольство святкової гостини Великодня».

Сьогодні важливого значення набуває розуміння молоддю традицій національної культури як основи системи цінностей української нації. Традиції українців виступають у ролі моральних приписів, народної мудрості і формують на основі суспільної системи ціннісних орієнтацій особистісну культуру і самодисципліну.

Саме тому назріла потреба зосередити увагу на явищах, які відтворюють спектр відносин, пов’язаних з буттям української спільноти, формуванням знань і поглядів нового покоління.

У переддень свята Воскресіння Христового актуальним є звернення до традицій гостинності українців, вироблених століттями, і їх присутності в ментальності, способі діяльності й поведінці, народу.

У Великодній ранок з приготовленими звечора кошиками в українському вбранні годилося йти до церкви: «На Великдень освячується стародавня християнська їжа: паска, порося, ковбаси, крашанки, сир – усім тим, що вважалося обов’язковими пасхальними стравами.

Після урочистого освячення пасок повертаються до свого житла, господар входить першим «зі свяченим» і промовляє «Христос воскрес». Після чого запалює воскову свічку, і всі сідають до святкового сімейного столу. Особливою прикметою Великоднього свята були насамперед писанки та крашанки, складені на застеленому святковому столі.

Загальнолюдська ідея відродження Бога, людини, природи, доброти і примирення не зникла, а розвинулася в святковій гостинності на власних теренах і надала Великодню в Україні неповторного колориту.

Широта українського хлібосольства святкової гостини Великодня збереглася в традиціях українців і сьогодні.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92