«Багатовекторний погляд на підготовку фахівця готельно-ресторанної справи»

На Факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу відбувся круглий стіл на тему «Багатовекторний погляд на підготовку фахівця готельно-ресторанної справи».

Участь у заході взяли першокурсники групи ГРС-17, викладачі Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та працівники Наукової бібліотеки КНУКіМ. Модераторами були: кандидат культурології, старший викладач Аліна Поплавська і кандидат технічних наук, старший викладач Тетяна Бровенко.

За круглим столом були розглянуті концептуальні засади розвитку закладів ресторанного господарства, їх види та особливості формування концепції в сучасних гастрономічних умовах.

У ході заходу першокурсники визначили, що саме концепція розкриває ресторанну ідею, описує складові діяльності ресторану, фактично, є найдокладнішим технічним завданням на розробку технологічних ланцюжків, дизайнерських рішень, торгової марки, стратегії позиціонування, меню, маркетингових і рекламних програм із залучення й утримання гостей та інших складових діяльності.

Також студенти висловили думку, що зміна концепції ресторанного закладу необхідна лише тоді, коли концепція за підсумками її втілення себе не виправдала або застаріла. Вдала концепція – ефективна стратегія побудови закладу (послідовна, конструктивна, раціональна, ефективна). Деталі мають важливе значення, повинно бути враховано все, від форми кавової ложки до презентації фірмової страви.

Продовжуючи обговорення щодо порушеної тематики, науково-педагогічні працівники ФГРіТБ зосередили увагу на освітньому векторі. За їхніми словами, підготовка фахівців готельно-ресторанного бізнесу зміщується до багатополярного формату, зокрема академічного, інтерактивного та ринкового інформаційного середовища. Це дає можливість гостріше сприймати різноманіття сучасного гастрономічного простору. Студент стає самостійним активним гравцем завдяки співробітництву між кафедрою, лабораторією практичної підготовки та бібліотекою.

До речі, на ринку ресторанних послуг популярності набувають такі концептуальні заклади як кав’ярні-бібліотеки. Ідея відкриття зародилась від потреби провести час за філіжанкою кави, а найголовніше – обговорити цікаву книгу. Таким чином створюється атмосфера інтелектуального пошуку у поєднанні з органічною здоровою їжею, панує особлива культура смакування кави.

Співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ під час круглого столу представили дві тематичні виставки підручників, посібників та наукової літератури. Особливе місце серед них займають праці Михайла Поплавського, наукові видання з ресторанної справи, менеджменту, інновацій ресторанних технологій, дизайну та проектування ресторанних закладів.

Наразі триває акція «Подаруй бібліотеці книжку», на яку відгукнулась кандидат культурології, старший викладач Аліна Поплавська. З особистої бібліотеки Аліни В’ячеславівни науковий фонд книгозбірні поповнився унікальними виданнями, котрі активно використовуються у навчальному процесі.

Виходячи з означених за підсумками круглого столу поглядів, можна зробити висновок, що першорядної важливості набуває концентрація зусиль щодо розвитку цілісної системи підготовки фахівців готельно-ресторанної справи, зокрема взаємодії наукової та практичної сфер.

По завершенні заходу кожен учасник отримав сертифікат, який засвідчував його участь у круглому столі «Багатовекторний погляд на підготовку фахівця готельно-ресторанної справи».