(044) 537-20-98

Тенденції та перспективи міжнародного туризму в Україні

Днями на кафедрі міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ відбувся круглий стіл «Розвиток міжнародного туризму в Україні: тенденції та перспективи».

Метою заходу стало обговорення аналізу стану економіки та туристичних ресурсів України, пріоритетних завдань формування та розвитку туристичного бізнесу в Україні, напрацювання рекомендацій і пропозицій щодо підвищення конкурентоспроможності українського туристичного ринку на основі удосконалення надання якісних послуг.

У науково-комунікативному заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри міжнародного туризму та магістранти, Сергій Іванович Попович (кандидат історичних наук, завідувач кафедри туризму Національного університету фізичного виховання і спорту України), Валентин Іванович Стафійчук (кандидат географічних наук, доцент кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка).

Відкриваючи засідання круглого столу, в.о. завідувача кафедри міжнародного туризму Володимир Степанович Антоненко підкреслив, що Указом Президента України 2017 рік оголошено роком сталого туризму заради розвитку та зазначив, що тенденції ефективних змін в індустрії туризму України є основою економічного зростання.

Також він акцентував увагу на затвердженій Стратегії розвитку туризму та курортів до 2026 року, що визначає підхід державної туристичної політики в таких напрямах як: безпека туристів, нормативно-правове забезпечення, розвиток туристичної інфраструктури, розвиток людських ресурсів та маркетингова політика розвитку туризму і курортів. Завідувач кафедри зауважив, що трансформації розвитку міжнародного туризму в Україні сприятимуть розвитку позитивного іміджу України як країни, привабливої для туристів.

Завідувач кафедри туризму Національного університету фізичного виховання і спорту України Сергій Іванович Попович у своєму виступі акцентував увагу на необхідності підвищення соціально-економічного розвитку туризму в Україні та розширення його інфраструктури.

Валентин Іванович Стафійчук, доцент кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка у ході виступу зупинився на пріоритетах регіонального розвитку туризму України, необхідності оптимізації національного туристичного продукту. Закцентував увагу на широких можливостях для залучення цілорічного туризму завдяки унікальним можливостям, багатій історичній та культурній спадщині.

У виступі доцента кафедри міжнародного туризму Алли Михайлівни Гаврилюк було піднято питання про важливість національно-патріотичного виховання студентів туризмознавчих спеціальностей як складової формування їх фахових компетентностей і суспільної потребу в підготовці таких фахівців для забезпечення програми сталого розвитку туризму в Україні, що реалізується в середовищі майбутньої професійної діяльності через патріотичну самосвідомість, патріотичні почуття, патріотичну діяльність.

У ході круглого столу учасники висловили переконання щодо актуальності слогану «Travel. Enjoy. Respect» – «Подорожуй. Насолоджуйся. Поважай», запропонованого керівником Департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Іваном Леонідовичем Ліптугою; необхідності підготовки, перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації фахівців індустрії туризму; залучення європейського досвіду для розвитку сталого туризму, інфраструктури, запровадження інновацій з метою розширення горизонтів міжнародного туристичного вектору в Україні.

Проаналізувавши і обговоривши комплекс питань щодо сучасного стану, тенденцій та перспектив міжнародного туризму в Україні учасники круглого столу прийняли резолюцію, в якій сформулювали пріоритети розвитку міжнародного туризму в Україні.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92