(044) 537-20-98

Екстремальний, або Дикий туризм

Кафедра міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ провела тематичну зустріч для студентів за напрямом підготовки «Туризм» з неординарною особистістю, успішним випускником кафедри, засновником туристичного підприємства «Дикий Тур» – Віталієм Диким.

Представила гостя студентам кандидат педагогічних наук, доцент Кафедри міжнародного туризму Леся Миколаївна Устименко: «Віталій Дикий успішний випускник нашої кафедри, інноватор, професіонал. Із власного практичного досвіду він розповість вам про особливості організацї екстремального туризму в Україні і відповість на усі ваші запитання».

Під час зустрічі Віталій поділився своїми спогадами про цікаве і змістовне навчання в університеті. Наголосив на важливості опанування студентами фахових компетенцій, що будуть запорукою їх успіху в майбутній професійній діяльності. А також зауважив, що жодної хвилини не сумнівався у правильності вибору своєї професії. Адже туризм – це, водночас, цікаві подорожі, креатив, неймовірні позитивні емоції, а також самореалізація та відкриття власної справи.

Віталій Дикий розповів про практичну сторону та унікальність екстремального туризму на території України, про специфіку організації «дикого» туризму, що в останні роки швидкими темпами набирає популярності як серед молоді, так і людей старшого віку. Звертаючись до студентства, Віталій зазначив, що комусь до вподоби гори, комусь ріки, когось приваблює пасивний відпочинок на пляжі, а хтось прагне постійно випробовувати себе на міцність. Гість підкреслив – «любителів екстремального туризму з кожним роком стає все більше». І це не дивно, адже екстремальний туризм прекрасний тим, що кожен знаходить у ньому щось своє: емоції, адреналін, сміливість, впевненість, вольовитість, вміння боротись зі страхом. До того ж, за допомогою екстремального туризму, можна відволіктись від повсякдення, проблем і турбот, поглянути на світ по-новому, відчути неймовірні емоції. А найголовніше, це чудова нагода познайомитись з унікальними природніми та рекреаційними ресурсами, культурними та етнографічними особливостями регіонів України.

Окрему увагу студентів Віталій закцентував на екстремальних сплавах по річках, каньойонах на території України, використовуючи байдарки, човни, катамарани, теплоходи та інші плавальні засоби. Гість зауважив, що Україна має велику кількість річок, придатних для проведення водних туристських походів як на розбірних, так і надувних плавзасобах різних класів. Через відміннітність ландшафтів ріки різних регіонів України дуже відрізняються між собою за похилом русла, характером течії, наявністю та складністю перешкод, сезонним режимом.

Розповідаючи про власний досвід організації водного туризму, Віталій Дикий зазначив, що кількість туристів, які сплавляються на воді з кожним роком все більшає, особливої популярності набуває рафтинг – швидкісний сплав гірською річкою через пороги. Молодь із захопленням довідалась про специфіку цього виду туризму, з урахуванням міжнародних стандартів, присвоєння річковим порогам категорії складності від першого до шостого рівнів.

Найемоційнішими для студентів були розповіді Віталія про особисті екстремальні випадки під час організації турів та технології їх запобігання.

Зустріч була цікавою і дуже змістовою. Наприкінці Віталій Дикий охоче дав відповіді на запитання студентів та побажав натхнення і успіхів як у навчанні, так і в майбутній професійній діяльності.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92