(044) 537-20-98

Ораторське мистецтво як невід’ємний інструмент успішності фахівця-туризмознавця

Студенти Кафедри міжнародного туризму ФГРіТБ побували на майстер-класі «Ораторське мистецтво як невід’ємний інструмент успішності фахівця-туризмознавця», який провела експерт бізнес-школи «Успіх» із риторики та мистецтва мовця Ольга Куник.

На початку тренінгу учасники разом зі спікером визначили головні чинники, котрі впливають на вдалий виступ. До трійки головних аспектів ввійшли: вміння володіти собою, компетентність та інформаційне підґрунтя. Окрім того, гостя зазначила, що найважливіше для оратора – харизма.

Також фахівець із мистецтва мовця розказала, що оратор за своїм психологічним типом має бути альфа від народження або виховати в собі ці якості. Викладач бізнес-школи «Успіх» показала на прикладі учасниці майстер-класу Марини, як, завдяки правильній постановці голосу, можна продемонструвати свою внутрішню силу.

«Справжній лідер нормально сприймає те, що він неідеальний та може помилятись», – зауважила ритор.

Далі майбутні туризмознавці разом з Ольгою Куник аналізували поняття «свій» мовець і «чужий».

«Завдання кожного оратора – залучити людей до діалогу, тоді він стає «своїм». Тобто слухачі починають довіряти й прислухатися до промови. Такого результату можна досягти, дотримуючись трьох правил: використовувати «ми» замість «я» і «ви»; не читати монолог; ставити риторичні питання», ‑ акцентувала гостя.

Підсумкова тема, котру обговорювали на тренінгу, – «Відповідальність за те, що ви говорите».

«Якщо ви не цінуватимете власне слово, то й ніхто не буде його поважати», ‑ зазначила експерт із риторики.

На завершення майстер-класу представниця бізнес-школи порадила студентам прочитати книгу «5 травм, які заважають бути самим собою» авторки Ліз Бурбо. На думку оратора, саме це видання допоможе молоді зрозуміти, хто вона є насправді, та віднайти свою харизму.

Туризмознавці були в захваті від практикуму і вкотре впевнилися, що ораторське мистецтво є важливим для їхньої майбутньої професії.

Тел.: +38 (044) 537-20-98

Моб.: +38 (096) 989-88-92