(044) 537-20-98

(096) 989-88-92

         

         

Туристичні мандри Тернопіллям

Студенти 1-го курсу напряму підготовки «Туризм» Факультету готельно-ресторанного бізнесу започаткували чудову традицію: напередодні екзаменаційної сесії мандрувати Україною. Такий підхід поглиблює практичні знання з фахових дисциплін, які утверджують національно-патріотичні цінності студентства, формують основи туристичного краєзнавства, історичної обізнаності, впливають на згуртованість колективу, виробляють мотиваційний інтерес до пізнання туристичних ресурсів країни.

До пізнавально-навчальної поїздки на благословенну тернопільську землю запросила своїх вихованців і колег заступник декана Факультету готельно-ресторанного бізнесу, куратор групи Т-36 – Христина Василівна Плецан.

Програма дводенного туру звісно не могла охопити значну кількість унікальних туристичних ресурсів Тернопілля, яке, до речі, за різноманіттям та насиченістю на квадратний кілометр території посідає перше місце в Україні, однак дозволила побачити студентам та викладачам найунікальніше!

Перший день мандрівки запросив майбутніх туризмознавців до відвідування замків, фортець та палаців. На території Тернопільської області донині збереглися 34 таких об’єкти, які перебувають або в задовільному стані, або в стані руїни та функціонує Національний заповідник «Замки Тернопілля».

Першою екскурсантів зустріла величава гора Бона, де колись був могутній замок, залишки якого вивищуються над м. Кременець і створюють неймовірно емоційний ефект панорамності, особливої містичності і просторової величі. Саме тут хочеться голосно закричати на увесь світ про те, як ти безмежно і щиро любиш життя, все, що навколо, свою країну! А ще заспівати Державний Гімн України – і цим підтвердити свою причетність до творення сучасної історії.

Майбутня професія зобов’язує не лише до пізнання існуючого, а надихає прокладати нові туристичні стежки навіть там, де не завжди комфортно і зручно. Серед емоційних сплесків, які з особливою ейфорією відчули студенти і будуть довго пам’ятати, був спуск з гори Бони до центру міста. А там на нас вже чекали нові об’єкти: споруди колишнього Василіанського монастиря XVII ст., Палац Кароліни Дзембовської, Комплекс колегіуму чину єзуїтів ХVIII – ХIХ ст. та багато іншого.

Варто зазначити, що місто Кременець здавна вирізнялося своїм європейським обличчям. Про це нагадує будівля колишнього Єзуїтського колегіуму, де свого часу була розташована вища Волинська гімназія, а згодом – ліцей, на базі якого постав Київський національний університет ім. Т. Шевченка, отримавши в дарунок дорогоцінні кременецькі раритетні видання, котрі увійшли до фондів новоствореного університету Святого Володимира. Неможливо обійти увагою й той факт, що саме в Кременці був створений найстаріший в Україні ботанічний сад і його найцінніші екземпляри стали флористичною колекцією Київського ботанічного саду ім. Фоміна.

Наступним місцем туристичного призначення став родинний маєток князів Вишневецьких, названий Оноре де Бальзаком «малим Версалем». Саме на території цього величного маєтку формувався звитяжний дух першого гетьмана України, відчайдуха і козацького ватажка – князя Дмитра (Байди) Вишневецького. Саме в цих краях Тарас Шевченко перебував у складі Археографічної комісії 1846 р., про що зафіксовано в його художніх і мистецьких творах. Тому посидіти на символічний лавці поета – святий обов’язок кожного мандрівника.

Неймовірні враження величі, могутності та нескореності викликає Збаразький замок, який є базовим науково-дослідницьким центром Національного заповідника «Замки Тернопілля». Найвідоміші події фортифікаційної споруди пов’язані з облогою Збаража багатотисячним військом Богдана Хмельницького 1649 р. Нині на його території проходять історичні бої-реконструкції, митецькі пленери, фестивалі.

Відвідини потужних фортифікаційних споруд минулого справили на студентство неймовірне враження, але файне місто Тернопіль вже чекало на гостей. Унікальним туристичним магнітом, який по-особливому притягує увагу відвідувачів, є найбільше в Європі міське озеро. Помилуватися ним першокурсникам довелося з палуби кораблика, який сміливо рухався вперед наперекір хвилям.

Феєричним дійством стала прогулянка вечірнім містом і відвідування топового молодіжного закладу «Файне місто». Музика, смаколики, гарний настрій закривав завісу першого дня перебування на Тернопільщині. А на ранок всіх чекав новий день і нові емоції.

Серед туристичних об’єктів краю є багато таких, що вражають своєю унікальністю. Серед них – печери та відповідно спелеотуризм, який розвиває цей напрям туристичних подорожей. Печера Кришталева – стала цікавим об’єктом нашого вікенду. Вона входить до десятки найбільших гіпсових печер Планети і вражає неповторністю своїх підземних лабіринтів.

Валерія Ніколенко: «Мені сподобалась атмосфера таємничості, що панує в казкових залах печери, і це надихає на відвідування різних печер не лише в Україні, але й світі».

Кульмінацією стала мандрівка півднем Тернопільщини, де ніби в ущелині, затиснутій з двох боків густими пасмами гірських хребтів, стрімко височів Червоногородський замок. Ще на початку ХХ ст. він був одним з найкрасивіших замків краю, від якого, на жаль, залишилися руїни. Але навіть побачене вражає. Додає особливої «енергетичної підзарядки» глибока каньйоноподібна долина, утворена річкою Джурин з найбільшим рівним водоспадом України заввишки 16 м.

Саме тут, у підніжжя гори Джурин, як майбутні туризмознавці хлопці-першокурсники проявили всі свої майстерні здібності в приготуванні найсмачнішого туристичного обіду і потішили одногрупників шашликом, склавши на «відмінно» іспит завідувачу Кафедри міжнародного туризму Володимиру Степановичу Антоненку, під керівництвом якого все відбувалося.

Студенти-туризмознавці КНУКіМ подорожують і смакують))!

Неймовірний Джуринський водоспад надихнув на пікнік ))))

Валерія Ніколенко: «Скажу відверто, таких мальовничих пейзажів я ще ніколи не бачила. Деколи було настільки гарно, що просто слів бракує описати! Ну і впевнено можу сказати, що найбільше мені сподобався краєвид навколо Червоногородського замку і шум Джуринського водоспаду. Стільки зелені і стільки свіжості. Жодні слова і фото не зможуть цього передати! Треба їхати, дивитись і відчувати смак Тернопілля на дотик серця! Якщо ви також хочете так проводити свої вихідні, то ви знаєте, в який ВНЗ треба вступати!

Завершальним об’єктом, який переніс кожного у містичний світ Хогварда, став віадук в с. Плебанівка поблизу Теребовлі, з якого приємно було спостерігати захід сонця туристично інтенсивного дня. Подорож вдалася!

Алла Михайлівна Гаврилюк – куратор групи Т-36: «Приємно, що «емоція вдалих мандрів» живе в тобі довго, незалежно від нинішнього місця перебування. Зі мною так буває часто. Не став винятком і нинішній візит до Західної України. Разом зі своїми першокурсниками ми відвідали благословенне Тернопілля – унікальний край, який вабить багатством туристичних ресурсів. Більшість студентів з Тернопільщиною познайомилось вперше. Для мене ця поїздка – третя. Однак особлива тим, що відбулася в дружній атмосфері, сповненій неймовірних позитивних емоцій, духовного піднесення та патріотичного духу. Щиро дякую колегам Христині Василівні Плецан і Володимиру Степановичу Антоненку та нашим невгамовним студентам, що були згуртованою командою під час спільного туру вихідного дня, який вдався!»

Щоб підсумувати туристичні мандри Тернопіллям, варто звернутися до відгуків студентів, які й дотепер перебувають під враженням і «підживлюються» енергією подорожі.

Юлія Рябова: «Це була дуже цікава подорож, і я рада, що побувала в такому чудовому регіоні. Люди там дійсно особливі, природа надзвичайно мальовнича і тепер залишись тільки яскраві спогади. Дякую моїй групі, нашим кураторам, університету та людям з Тернопілля за такі вихідні!»

Тимофій Арініч: «Край вразив мене з першого кроку, коли я ступив на землю, яка формує цінності. Ми з групою стали набагато дружнішими, ми ніби стали однією сім’єю, де кожен один одному допомагає, всі за всіх відповідають і усвідомлюють це. Ми зрозуміли, що варто цінувати час, проведений разом, цінувати такі спільні подорожі».

Вікторія Дударчук: «На Тернопіллі я була вперше і задоволена, що поїхала! Тернопільщина принесла безліч приємних вражень, емоцій та позитиву. З нетерпінням чекаю нових подорожей разом із сім’єю Т-36».

Євген Батюта: «Я дуже задоволений поїздкою у Тернопіль, тому що я мав змогу милуватися природою прекрасної землі, відпочити від столичної метушні, забути про телефон із соціальними мережами, і просто спілкуватися зі своїми друзями. Було приємно бачити на власні очі об’єкти, які зустрічав тільки на сторінках підручників. Я переконався, що Україна має багату історію, що славиться козацькими походами, подвигами, патріотизмом. Я пишаюся тим, що я Українець! Отака вона – унікальна Тернопільщина – маленька частина великої країни!»

Вчитися, пізнаючи рідну країну, легко! Особливо в КНУКіМ!

Запрошуємо всіх до нашої дружньої КНУКіМівської родини!

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Є. Коновальця, 36 (каб.709)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38(044) 537-20-98

Моб.: +38(096) 989-88-92

Моб.: +38(093) 002-98-08

E-mail: fgritb@ukr.net

         

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Тел.: +38(044) 285-44-03

Тел.: +38(044) 285-43-86

Факс: +38(044) 285-85-27

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

             

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2018 ФГРіТБ КНУКіМ