(093) 002-98-08

(096) 989-88-92

         

         

Екскурсійний калейдоскоп містом Лева

У рамках ознайомчої практики студентська молодь першого курсу Кафедри міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ відвідали всесвітньовідоме місто-музей Львів – унікальний сплав архітектурних і художніх традицій Східної Європи, Італії й Німеччини.

Під час практики студенти групи Т-27 закріпили знання, набуті в ході вивчення фахових дисциплін, та мали можливість побачити широкий спектр культурно-історичної спадщини Львова та Львівської області. Першокурсники оволоділи навичками аналізу екскурсійної діяльності й досвідом роботи у закладах культурно-дозвіллєвої і туристичної індустрії Львівщини.

Мандрівку студенти розпочали з оглядової екскурсії – «Вулицями древнього Львову».

Першою архітектурною пам’яткою став головний католицький храм Успіння Діви Марії. Надзвичайно дивовижне місце з таємничою історією, як і у самого Львова. Далі КНУКіМівці пройшли кордонами старовинного міста, що привели туризмознавців до єврейського кварталу. Звідти вони оглянули Бернардинський монастир, Ротонду, Успенський та український квартали. Та найбільше молоді запам’ятався вірменський квартал, де вони побачили поєднання різних архітектурних стилів.

Познайомились із історією та легендами про Площу Ринок – серце Львова, історичний початок європеїзації України. Майбутні фахівці індустрії туризму вкотре переконались, що Львів – це унікальне поєднання культур, історії, архітектурних шедеврів та неповторної атмосфери.

День завершився смачною вечерею в тематичному ресторані «Криївка», де студентська молодь мала можливість перенестися у часі – зануритися в період УПА.

Оскільки 2018 рік оголошено роком гастрономічного туризму, майбутні туризмознавці продовжували своє дослідження і аналіз діяльності закладів, де снідали, обідали та вечеряли. Кожного дня у Львові, відкриваючи зранку очі, думками поспішаєш на сніданок, бо про сніданки варто розказати окремо… Є у центрі особливе місце – Ресторація Бачевських. Сніданки там представлені у вигляді «шведського столу», грає класична жива музика, а по всій залі величезна кількість рослин та квітів, наче в оранжереї. Загалом, кожен заклад приємно дивував смачними стравами та гостинністю. Наприклад, дуже сподобався «Старгород», «Львівська реберня», «Гарбуз» і невеличке затишне кафе «Краків». Під час подорожі студенти познайомилися з гастрономічним різноманіттям. Переконались на власному досвіді, що Львів – це місто для справжнього гурмана, де можна насолодитись усією палітрою смаків колоритної кухні, шоколаду, карамелі, марципанів та смачною «філіжанкою кави» під супровід класичної, джазової та етнічної музики.

Наступного дня першокурсники Кафедри міжнародного туризму вирушили заміською тематичною автобусною екскурсією: «Золота підкова Львівщини», під час якої відвідали музеї-заповідники, відділення Львівської галереї мистецтв: Олеський, Підгорецький та Золочівський замки.

Зацікавив студентів древній Олеський замок, що є однією із найкрасивіших прикрас української і навіть європейської історії. Суворі стіни цієї унікальної споруди сотні років зберігають таємниці історичних постатей таких, як: королі Вишневецькі, князь Любарт, магнат Данилович. Будівлю вважають однією із найстаріших фортець України часів Київської Русі. Нині в Олеському замку зберігається чимало знаменитих експонатів (більше 1500), серед яких ікони, дерев’яні скульптури, мармурові погруддя, портрети відомих художників, унікальна колекція творів скульптора Іоана Пінзеля, гобелени у дусі бароко та маньєризму.

Своєю архітектурною величчю майбутніх фахівців-туризмознавців підкорив Підгорецький замок епохи Ренесансу. Неповторністю та могутністю студентів зустрів Золочівський замок, що є унікальною пам’яткою історії і оборонної архітектури ХVІІ століття.

Ця подорож – можливість познайомитися із замковим та іншими видами туризму на прикладі конкретного регіону. Своїми легендами, історією та архітектурою зачарував мрійливий Золочівський замок.

Новий день – нові екскурсійні об’єкти: Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» – історико-культурний музей-заповідник «Личаківське кладовище» – одна з туристичних приваб Львова, де знаходяться найвідоміші і найбільш відвідувані могили значимих діячів таких, як Іван Франко, Соломія Крушельницька, Станіслав Людкевич, Маркіян Шашкевич, Володимир Барвінський, Ігор Білозір, Володимир Івасюк та ін.

Високий замок – середньовічна будівля, збудована під керівництвом короля Русі Лева Даниловича на Замковій горі, що підкорив КНУКіМівців.

Архикафедральний собор святого Юра – собор Галицької митрополії УГКЦ є надбанням християнської культури та духовності візантійського Сходу і латинського Заходу та віднесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Екскурсійний маршрут цього вечора закінчили святковою вечерею – Щедрим вечором. Куратори привітали студентів із третьою Різдвяною вечерею, познайомили із історією та традиціями цього свята. Також на мандрівників чекали традиційні страви та Різдвяний вертеп у виконанні місцевих артистів. Щирі емоції від побаченого й почутого переповнювали!

Завершенням практики стала екскурсія «Велич Австрійського Львова», протягом якої студенти познайомились із такими архітектурними пам’ятками, як: Домініканський собор, Бернардинський монастир, Палац графів Потоцьких, Львівський національний університет, Будинок вчених, Львівська галерея мистецтв ім. Возницького, Музей етнографії та художнього промислу, пасаж Андреоллі, Львівський оперний театр.

Туристам було вкрай важливо зустрітися з предметом особливої пошани вічного мандрівника, річчю, без якої не відбувається жодної подорожі. Мова йде про скульптуру наплічника. Встановлено його у 2012 році у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету ім. В. Стефаника, як вічний атрибут та незмінний супутник активного туриста.

Обмінюючись враженнями, студенти не приховували свого захоплення мандрівкою. «Я люблю мандрувати. Я не вперше у Львові, але побачила цього разу його зовсім по іншому. А скільки нових ресторацій ми відвідали… Щиро дякую викладачам за такі цікаві ознайомчі навчальні практики. Чекаю наступної подорожі з моєю групою Т-27 ФГРіТБ КНУКіМ», – відзначила першокурсниця Ольга Костоглод.

«Т-27 у Львові!!! Львів дуже відрізняється від інших міст України. Місто – це не лише архітектура, люди і місця. Мої польські друзі називають Львів польським містом, але ні… Європейський в архітектурі, український в людях, Львів творить своєрідний правильний і дуже цікавий мікс», – зазначила студентка Т-27 Аліна Кисельова.

Окрему подяку студентська молодь висловила куратору Наталії Булгаковій та заступнику декана факультету Христині Плецан за можливість проходити практику і здобувати незамінний досвід в місті Лева.

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Є. Коновальця, 36 (каб.709)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38(093) 002-98-08

Моб.: +38(096) 989-88-92 Готельно-ресторанна справа, консультує: Комарніцький Ігор Олегович

Моб.: +38(093) 002-98-08 Готельно-ресторанний і туристичний бізнес, консультує: Пилипів Вікторія Володимирівна

Моб.: +38(096) 902-29-03 Міжнародний туризм, консультує: Плецан Христина Василівна

E-mail: fgritb@ukr.net

         

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Тел.: +38(044) 285-44-03

Тел.: +38(044) 285-43-86

Факс: +38(044) 285-85-27

E-mail: abiturient@knukim.edu.ua

             

МИ НА КАРТІ:

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2019 ФГРіТБ КНУКіМ