Інноваційна профорієнтація на Сумщині

Традиційно наприкінці січня студенти та викладачі Київського національного університету культури і мистецтв та Київського університету культури активно займаються профорієнтаційною роботою в регіонах. Цьогорічній вояж у північно-східну частину України, а саме: Шосткинський, Кролевецький, Путивльський, Конотопський і Буринський райони Сумщини здійснили викладачі кафедри міжнародного туризму Гаврилюк Алла Михайлівна, Вовк Людмила Василівна та кафедри готельно-ресторанного бізнесу Неіленко Сергій Михайлович Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, які співпали з рядом цікавих освітньо-просвітницьких заходів в області.

Сумська область є потенційним регіоном, яка плекає кадри для наших університетів. Приємно відвідувати школи і вищі професійні училища, випускники яких стали нашими успішними студентами і про яких з гордістю згадують вчителі та наставники. Серед шосткинців – Юлія Безверха, Євгенія Гуща, Софія Савранська, Анастасія Федорченко та інші. Серед кролевчан –Анна Кулик, Владислав Бородін, Дарина Боровик, Юлія Босак та інші.

Важливою подією профорієнтаційного турне стала участь представників Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу в ІІ відкритому регіональному фестивалі «Вареники-Шостка-Фест-2017», який проводився з ініціативи та базі Вищого професійного училища м. Шостки.

Захід присвячений поширенню національних самобутніх традицій виготовлення вареників, привертанню уваги до популяризації унікальних страв етнічної кухні українців у поєднанні з сучасними інноваційними технологіями виготовлення та презентації; плеканню патріотичного духу на прикордонних територіях України; привертанню увагу роботодавців до діяльності професійних та вищих навчальних закладів задля встановлення тісної співпраці та співробітництва.

Фестиваль передбачав такі конкурсні номінації: «Юні аматори» (за участю учнів шкіл м. Шостки та району); «Аматори-студенти», майбутня професія яких не пов’язана з харчовими технологіями; «Майбутні професіонали» (фахівці кулінарного мистецтва та ресторанної справи); «Фанати вареників» (учасники – люди різних професій, які вміють і люблять виготовляти цю страву); «Метри кулінарії» (досвідчені професіонали).

Команда КНУКІМ «М’яс.ко» у складі студентів 3 курсу напряму підготовки 241 «Готельно-ресторанна справа» Руденко Дмитро та Черства Інна під керівництвом викладача кафедри готельно-ресторанного бізнесу Неіленка Сергія Михайловича здобула почесне І місце у номінації «Майбутні професіонали» й викликали симпатію у журі конкурсу під час виготовлення унікальних вареників з лососем та оригінальною презентацією страви у відповідності до міжнародних стандартів.

Профорієнтаційну роботу в м. Шостка, яка поєднується з міськими культурно-мистецькими заходами, КНУКіМ традиційно проводить за участі творчих колективів університету. Цьогоріч на церемонії вручення нагород свій неперевершений автентичний спів подарували гостям фестивалю учасники Фольклорного ансамблю «Кралиця» – студенти Факультету музичного мистецтва.

В рамках реалізації співпраці з Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України Факультет готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ у 2017 р. започаткував проведення конференції-фестивалю «Нематеріальна культурна спадщина як туристичний ресурс: реалії та перспективи» та інші форми роботи у цьому напрямі. На виконання запланованих заходів передбачається проведення у регіонах важливих комунікативних подій та зустрічей.

Доброю нагодою під час відвідування шкіл міста стала участь викладача кафедри міжнародного туризму, розробника авторської навчальної дисципліни «Атрактивні ресурси нематеріальної культурної спадщина ЮНЕСКО» Гаврилюк Алла Михайлівни у проведенні круглого столу «Кролевецьке переборне ткацтво – елемент нематеріальної культурної спадщини як об’єднавчий чинник розвитку громад Кролевеччини в умовах децентралізації: реалії та перспективи».

Під час заходу учасники обговорили важливі аспекти залучення закладів формальної і неформальної освіти до популяризації традиційного для Кролевеччини переборного ткацтва, виробили проект маркетингової стратегії популяризації «кролевецьких тканих рушників» - елементу нематеріальної культурної спадщини України як туристичного бренда території, окреслили перспективи співпраці з Факультетом готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ.

Враженнями про проведену профорієнтаційну роботу ділиться Вовк Людмила Василівна:

«Позаду Сіверщина зі славетними містечками Буринь і Конотоп. Останнє увіковіченено у сатирично-фантастичній повісті Григорія Квітки-Основ’яненка. Цікаві враження від споглядання стародавнього міста, яке навіює якісь містичні асоціації архітектурою вокзалу, трамвайчиками, бігаючими по приватному сектору, який, здається, розкинувся на десяток кілометрів, і засніженим дендропарком. Але не це головне. Головне – привітність вчителів і допитливі очі майбутніх випускників (а їх тут немало, бо містечко велике). Розглядають яскраві буклети, студентський журнал «Кропива». Маса запитань, якийсь піднесений неспокій: потрібно визначатися, щось цікаве і незвичне попереду, хочеться спробувати долю. Адже чули багато про університет культури. При слові «М.М. Поплавський» починають наспівувати пісні. А ще розповідають про своїх випускників – нинішніх і колишніх студентів університету, які приходять до школи і діляться секретами професійних успіхів».

В цілому профорієнтація на Сумщині пройшла динамічно, продуктивно та з використанням інноваційних форм поширення інформації про КНУКіМ та КУК !