(044) 537-20-98

Українські Карпати: велич природньої краси

.. Людина не може жити без краси,
бо природа – невід’ємна частка людської душі.

Ж. Дорст

Студенти-туризмознавці та студентський актив Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Університету культури продовжують гарну традицію: напередодні екзаменаційної сесії мандрувати Україною. Такий підхід поглиблює практичні знання з фахових дисциплін, формує основи туристичного краєзнавства, історичної обізнаності, впливає на згуртованість колективу і виробляє мотиваційний інтерес до пізнання туристичних ресурсів країни.

Сама назва пункту призначення – Українські Карпати – нагадує чарівну співанку-коломийку про цей унікальний і величний край, який асоціюється з прадавніми казками, гуцульськими піснями та голосом трембіти, що кличе відвідати благодатну землю.

Під час подорожі студенти ФГРіТБ дізнались чимало цікавих фактів про туристичну місцевість. Зокрема, ще у 1887 році австрійська влада побудувала залізничний підземний тунель довжиною 1747 м на відрізку Скотарське – Бескид, який став найдовшим залізничним тунелем.

Найбільшим духовим інструментом у світі вважається саме карпатська трембіта. Дерев’яна труба довжиною 4 метри не має жодного отвору. Музичний інструмент поширений на Гуцульщині, Бойківщині та Буковині. Здивувало студентів також і те, що звук трембіти чутно в діапазоні 10 км!

Програма триденного туру молоді факультету охоплювала значну кількість унікальних туристичних «перлин» Закарпаття. Свою мандрівку студенти розпочали з оглядової екскурсії міста Рахів. Середня висота, на якій розташоване місто, 820 м над рівнем моря. Не менш цікавим також є те, що Рахів має найбільші перепади висоти між вулицями: від 400 м до 1000 м.

Далі разом із викладачами кафедри студенти вирушили до географічного центру Європи. Розміщення точки центру залежить від методики обчислень, способу визначення кордонів Європи, а також від того, чи відносяться віддалені острови до переліку крайніх точок Європи. До речі, як зазначив екскурсовод, викладач кафедри міжнародного туризму ФГРіТБ Університету культури, почесний працівник туризму України, директор туристичного підприємства «Тиса» Отакар Касинець, бажання, загадане біля географічного центру Європи, обов’язково здійсниться.

Наступним пунктом призначення туристів стало відвідання місце злиття двох річок – Білої і Чорної Тиси.

«Українські Карпати – це щось неймовірне, – розповів студент 2-го курсу Дмитро Волошин. – Для мене це перша поїздка до Закарпаття. Я дуже давно хотів побувати в цьому неймовірному краї, і ось нарешті моя мрія здійснилась. Незабутні емоції та цікаві легенди дарує кожен куточок».

На студентів ФГРіТБ також чекала поїздка до селища Ясіня – столиці Гуцульської республіки. Селище Ясіня розташоване над річками Лазещина і Чорна Тиса, в оточені Свидовецького та Чорногорського хребтів.

Серед унікальних туристичних об’єктів селища особливо молодь зацікавила Струківська дерев’яна церква. У червні 2013 року церква Вознесіння Господнього (Струківська) увійшла до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Відвідала молодь і Переїзд до Яблонецького перевалу, що розташований на межі Закарпатської (Рахівський район) та Івано-Франківської областей (Надвірнянський район), на південно-західній околиці села Яблуниці (присілок Довгий Грунь).

Своєю неповторністю студентів зачарувало Яремче – край мальовничих гірських пейзажів, дзвінких водоспадів і звуків трембіти.

Серед найбільш цікавих місць для туризмознавців став водоспад «Пробій» – візитівка Яремче. За водоспадом студенти ФГРіТБ спостерігали у самому центрі міста на річці Прут.

«Таких мальовничих пейзажів я ще ніколи не бачила. Було настільки гарно, що просто слів бракує описати! Впевнено можу сказати, що найбільше мені сподобався краєвид навколо Яремче і шум стрімких річок та водоспадів. Стільки зелені і стільки свіжості! – поділилася враженнями студентка 3 курсу Анна Шастун.

Неймовірно вразив своєю величчю водоспад «Дівочі сльози».

«Відпочиваєте в Яремче чи поблизу? Обов’язково заплануйте прогулянку до «Дівочих сліз»: три години в лісі, тиші та гірській прохолоді чим не рецепт щастя?» – відзначила першокурсниця Анна Буркацька.

Кульмінацією подорожі студентів Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу стало сходження на Говерлу.

«Студентське життя – це не тільки успішне навчання, а й гарно організоване дозвілля. Кожен прагне подорожей, які дарують нові враження та емоції, а з ФГРіТБ мрії стають реальністю! Природність і краса Карпат зачарувала нас з першого погляду», – підкреслив студент 2 курсу Кирило Даниленко.

Студентський декан ФГРіТБ Кіріл Кріворучко акцентував на унікальності українського краю: «Це дуже цікава подорож. Українські Карпати – це скарб для цінителів краси. Я переконаний, що завдяки унікальній архітектурі та неймовірній природі тут буде цікаво кожному. На Закарпатті туристи побачать і дзвінкі водоспади, і мальовничі кам’яні брили, і древні церкви, і колоритну кухню, і, найголовніше – величні гори!»

Ольга Кузьмич найбільше вподобала природу місцевості: «Цей дивовижно мальовничий куточок по праву зветься величною красою України. Краса тут витає повсюди, нею просочений кожен, навіть найглибше захований куточок».

А другокурсниця Анна Шевцова зауважила: «Я люблю ГОРИ, я люблю наші Українські КАРПАТИ. Коли ти там, ти забуваєш про все. Підіймаєшся на вершину і вдихаєш це повітря – повітря свободи, повітря чистоти. Непередавані відчуття і емоції, адреналін, коли ноги крокують вгору, рюкзак обіймає спину, серце рветься до вершин, а душа розкривається і впивається красою і мудрістю, що розлита в повітрі. Я в захопленні від унікальної можливості дізнатися про місцеві традиції, спробувати місцеву кухню, скупатися в гірській річці та пройти протоптаними маршрутами».

Тел.: +38(044) 537-20-98