Фінансова грамотність: 5 правил фінансового добробуту

Здається, що у 2021 році говорити про це не доречно, але чомусь українці пасуть задніх у всесвітньому рейтингу фінансової грамотності. Тому ось декілька фундаментальних основ, яких потрібно дотримуватися кожному і які підготували для вас студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу.

+фінансова грамотність

1. Гроші люблять рахунок. Гроші потрібно вміти рахувати, це аксіома. Можливо, враховувати кожну копійку не варто, але основні статті витрат повинні бути визначені. Насправді вміння планувати заощадження й контролювати власні витрати — найкорисніші звички на все життя.

2. Доходи мають бути більші, ніж витрати. Які б не були доходи, потрібно так планувати витрати, щоб залишалась деяка сума грошей для заощаджень — з кожного доходу щонайменше 10% потрібно відкладати для створення фінансового резерву.

3. Фінансова подушка повинна бути в кожного. Коли ми маємо заощадження, ми відчуваємо себе більш впевненими, стикаючись зі складними ситуаціями в житті. Фінансова подушка на 3-6 місяців вже дає можливість не боятись звільнення з роботи або провалу бізнесу.

4. Гроші роблять гроші. Гроші можуть і повинні працювати й приносити прибуток. Регулярні заощадження з часом перетворюються на капітал, який можна інвестувати в різні активи й отримувати пасивний прибуток.

5. Фінансове планування важливе. Кожна людина має планувати свій бюджет хоча б для того, щоб зрозуміти, чи не витрачається частина грошей марно. У цьому вам можуть допомогти спеціальні програми для ведення домашньої бухгалтерії, які можна встановити на комп’ютер чи смартфон.