Корисні книги, щоб бути ефективними

Студенти ФГРіТБ вирішили підібрати книги, які будуть цікавими для вас зі сфери маркетингу, щоб поповнити свої знання та корисно і цікаво провести свій вільний час.

+студентки

Добірка для маркетологів, які хочуть вдало поєднувати творчість та бізнес-підхід, політ фантазії та чітку стратегію у своїй роботі. Що не правильна рекламна стратегія компанії чи блогера, продукти впливає на успіх задумки та суми заробітку? Саме тому дуже важливо розбиратися у темі маркетингу та знати усі лайфхаки для успішної плбудови рекламної кампанії.

1. «Стратегія блакитного океану» В.Чан Кім, Рене Моборн.

Автори цієї книги описали концепцію «блакитного океану» – безконкурентного середовища новаторських пропозицій та творення принципово нового попиту. Таку концепцію автори протиставляють перегрітому, наповненому «кривавою конкуренцією» червоного океану ринку. Ця книга – не стільки практичний підручник, скільки філософська модель.

2. «10 смертних гріхів маркетингу» Філіп Котлер.

У цій книжці Котлер узагальнює 10 основних проблем маркетингу, які можуть призвести до занепаду бізнесу. Наприклад, нерозуміння цільової аудиторії, відсутність моніторингу конкурентів або банальна відсутність маркетингового плану.

3. «Zag. Найкращий посібник із брендингу» Марті Ньюмеєр.

Автор книги закликає бренди не просто диференціюватися, а кардинально вирізнитися. За його словами, на перенасиченому вибором ринку залишаться виключно унікальні бренди. Він дає поради, як обрати влучну назву для вашого товару чи послуги, створити баланс між онлайн та офлайн стратегією, як переосмислити власний бренд та додати йому унікальності.

4. «Заразливий. Психологія вірусного маркетингу» Йона Берґер.

Берґер присвятив понад 15 років дослідженням вірального маркетингу й соціального впливу. Він узагальнив свої спостереження, описавши конкретні ознаки, яким має бути контент та сам продукт, щоби не лише зацікавити покупця, але і спонукати поширити інформацію про нього.

5. «Пурпурова корова. Як створити незабутній продукт» Сет Ґодін.

Ваш продукт, а не лише його обгортка, мають бути унікальними. Ґодін пропонує додати ще одне «п» до класичної парадигми п’яти принципів маркетингу, таких як продукт, прайсинг, просування і т.п. Це – пурпурова корова.