Як змотивувати мозок запам'ятовувати прочитане?

Напевно, у вас була така ситуація: прочитав параграф, закрив підручник і усвідомив, що нічого не пам'ятаєш. Мозок як ніби вийшов попити кави, поки ти напружувався і читав. Що ж, давай розберемося, чому так сталося. Студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу зібрали хитрощі, які допоможуть вам запам'ятовувати прочитане з першого разу.

+як змотивувати мозок

1. Розуміння

Коли ви розумієте зміст тексту, процес запам'ятовування вже почався. Спосіб перевірити це - перефразувати суть своїми словами.

2. Бажання

Дозвольте повторити: ви пам'ятаєте те, що вирішили запам'ятати. Якщо ви не хочете зафіксувати якусь інформацію або не вірите, що зможете це зробити, то вам це і не вдасться!

3. Зубріння

Щоб бути впевненими, що ви запам'ятовуєте важливі відомості, потрібно вийти за межі простого виконання завдання, вам потрібно ретельно заучувати або навіть зазубрювати дані.

4. Систематизація

Випадкові думки і числа запам'ятати складніше, ніж дані, організовані в систему. Вам потрібно розвинути здатність виділяти існуючу в тексті структуру і викликати її в пам'яті, коли ви намагаєтеся відновити зміст.

5. Асоціації

Корисно пов'язувати або асоціювати те, що ви намагаєтеся запам'ятати, з чимось що вже живе у вашій пам'яті. Ментально з'єднувати новий матеріал з існуючими знаннями.