Зберігай спокій та будь щасливим!

Ми живемо в умовах, де є постійний стресовий фон з безліччю турбот і обов’язків. У всіх дуже багато справ і варіантів їх виконання. А зараз до всього цього додається інформаційний шум і нагнітання ситуації — повідомлення про ймовірне вторгнення, ковід, кризу ллються практично з кожної праски. І коли людина постійно в стресовому полі, ризики того, що вона впаде в якісь психічні проблеми, досить високі. Йдеться про розлад сну, розлад харчування, розлад поведінки. І це невіддільна частина нашого способу життя.

+студенти

Сьогодні — про те, як не розгубитися і не впасти в депресію від того, що віщають ЗМІ, політики, експерти й решта тих, кому заманеться.

Інформаційні війни і як з ними боротись

Інформаційна війна, як зараз люблять називати те, що відбувається навколо, часто виходить від нас самих — адже інформації стільки, що проаналізувати й систематизувати її можуть тільки спеціально навчені люди. Звідси — безліч версій, варіацій, думок, які раз у раз доповнюються домислами продавчинь в магазинах, політичних спекулянтів, і, оброблена вже нашим же оточенням інформація доноситься до нас часом в надто викривленому вигляді. А потім виникає тривожність, паніка, стреси.

Як бути людині, яка поки не володіє навичками інформаційної гігієни, а весь її час зайнято роботою, кодингом й обговорити те, що відбувається й виходить в кінці дня вдається лише насмиканими фактами з сотень новин і повідомлень?

Декілька коротких поради

Ось коротка інструкція від студентів бізнес-факультету.

По-перше, потрібно дистанціюватися від інформаційного шуму. Теоретично можна тимчасово не читати новини. Бо якщо подумати логічно, насправді критична інформація в будь-якому випадку вас знайде, вам повідомлять про ту чи іншу критичну подію. А якщо інформація не критична, то, мабуть, вона не потрібна.

Люди часто через інстинкти намагаються бути в курсі всього, перевіряють стрічки новин навіть тоді, коли це тільки ускладнює життя. Це той самий механізм, який постійно нас змушує перевіряти, що нового в соцмережах, — почуття уявного контролю.

По-друге, обов’язково всі речі, які Вас хвилюють, потрібно обговорювати. Ймовірно, в діалозі з кимось може прийти спокій. Адже роздуми на самоті часто нам не допомагає знайти спокій і знайти відповіді на важливі питання.

Важливо: у такій ситуації, як зараз, коли йде масована гібридна війна, не варто ховатися за хобі та інтересами. Адже переключитися на умовний LEGO ми можемо на якийсь час, але потім знову повернемося в реальне життя і будемо турбуватися про те, що відбувається. Тому улюблена справа в даний ситуації, поки проблема не проговорена і не проаналізована з тими, кому ви довіряєте, допоможе лише на короткий термін. А стан після розваги може тільки посилитися, якщо не обговорювати речі, які вас тривожать, і не будувати планів.

Зберігайте спокій та любіть Україну!