10 мікрозвичок, які покращать життя вже за 10 днів

10 мікрозвичок, які покращать життя вже за 10 днів

Всі знають, що для вироблення корисних звичок потрібен 21 день, але мікрозвички всього за 10 можуть допомогти змінити ваші будні на краще. І ось 10 простих та справді важливих ідей, на які варто звернути увагу кожному.

+Ксенія Приходько

1. Навчіться більше говорити «Ні». Подумайте про свій час та навчіться відмовляти. Кожен день дає вам чимало пропозицій, але інколи потрібно казати «ні». Визначтесь з пріоритетами та відкиньте зайве. Не беріться за щось не надто приємне лише тому, що це пропонують ваші друзі чи колеги.

2. Заведіть щоденник. Навіть якщо вам не дається письменництво, то це не причина відмовлятись від щоденників. Спробуйте записувати все, що спадає на думку: бізнес-плани, ідеї та просто думки для покращення життя. Це стимулюватиме ваш розум шукати щось нове. До того ж, щоденники допомагають позбутись стресу.

3. Сидіть мовчки. Це може звучати доволі дивно, але у звичайної людини щодня виникає близько 6 200 думок, тобто 258 думок щогодини. Щоб заспокоїти свій розум, варто хоча б 5-10 хвилин у день провести мовчки. Для цього ідеально підходить медитація. Спершу буде важко позбутись думок, але згодом ви перестанете їх контролювати та відчуєте спокій.

4. Не реагуйте на все. Більшість з людей реагує на речі, які створюють для них труднощі. Але значно краще зробити крок назад, обдумати і відповісти належним чином. Приміром, кричати на того, хто кричить на вас, - не найкраща ідея. Тому краще спершу обдумати свою відповідь.

5. Вживайте заходів. Мелл Роббін у своїй книжці «Правило 5 секунд» розповідає про те, як вживати заходів щодо речей, які займають менш як 5 хвилин. Потрібно відповісти на електронний лист? Зробіть це. Маєте дивовижну ідею? Запишіть її.

6. Багато читайте. Щоденне читання упродовж години чи хоча б 30 хвилин дозволить вам рости і персонально, і професійно, і фінансово. Якщо читання вам не вдається, то можна обирати аудіокниги на свій смак.

7. Спостерігайте за своєю поведінкою. Не звинувачуйте себе у тому, що у якийсь момент ви вчинили саме так. Краще визначити закономірності, проаналізувати ситуацію та зрозуміти, як діяти наступного разу.

8. Припиніть скаржитись та почніть робити. Щоб більше заробляти, не потрібно записуватись на курси. У вас є інтернет та техніка для того, щоб робити це вдома. переглядайте відео в мережі, спілкуйтесь з експертами та людьми у сферах, які вас цікавлять. Але не просто скаржтесь.

9. Пийте багато води. Пийте стільки, скільки можете, адже часто люди забувають про таку просту звичку. Можна почати зі склянки води перед кожним прийомом їжі, щоразу, коли виникає відчуття голоду чи втоми. Ви здивуєтесь, як зміниться ваше самопочуття.

10. Починайте кожен день з фрази «Що я можу зробити сьогодні, щоб покращити своє життя?». Відповіді допоможуть вам визначити дії, а це наблизить до цілей. Маленькими кроками до великого.