Анти вигорання! Будь в ресурсі

Анти вигорання! Будь в ресурсі

Творча криза – це нормально. Це точка росту та профдеформація кожного, хто займається творчістю, і не тільки. Ось кілька секретів виходу з творчої депресії.

+студенти
  1. Сміливо помиляйтеся. Часто творча криза є результатом страху помилитися. Особливо це знайомо перфекціоністам. Дозвольте собі робити безліч помилок і не припиняйте пробувати. Це та рушійна сила, яка наближає вас до бажаного результату.
  2. Менше плануйте. Структурування повсякденного життя надзвичайно важливе. Але часом воно може заблокувати вашу творчість. Спробуйте уникнути структурування, менше думайте про завдання та просто почніть працювати.
  3. Будьте відкритими для змін. Рутина – ворог креативу. Змініть принаймні щось у вашому звичному житті. Нові люди, нові місця, нові враження.
  4. Шукайте натхнення. Із творчої кризи можна вийти завдяки творчості. Танцюйте, слухайте музику, оточуйте себе гарними речами, дивіться хороше кіно та читайте хороші книжки.
  5. Створіть обмеження. Дедлайн – те, що працює завжди. В умовах «виживання» наш мозок функціонує зовсім по-іншому. Увімкніть обмежувальні механізми, встановіть чіткі терміни, і натхнення неодмінно завітає до вас.
  6. Залишіться наодинці. Влаштуйте собі творчу відпустку хоча б на кілька днів і перезавантажтеся. Усамітнення часто стає необхідною умовою для творчості та натхнення.
  7. Не зраджуйте себе. Чому ви зайнялися цією справою? Якими результатами пишаєтеся? Ніколи не забувайте про первинну мотивацію та не припиняйте шукати нові стимули.