
Будь упевненим у собі
Впевненість — не обов’язково вроджений фактор. Найчастіше це результат багаторічної копіткої роботи, розвитку відкритого мислення і корисних звичок.
Ось 10 порад, які допоможуть вам розвинути впевненість у собі і закріпити її на довгостроковій основі. Щоб у майбутньому ви могли впевнено долати будь-які перешкоди і швидше відновлюватися у складних ситуаціях.
1. Ставте собі цілі
У будь-якій сфері життя у вас повинні бути власні цілі, яких ви будете досягати. Необов’язково глобальні, але важливі й цінні для вас у конкретний момент. Реалізувавши одну, формулюйте нову мету. І щоразу піднімайте планку, щоб для її досягнення потрібно було докладати зусиль: розвивати навички, вивчати щось нове, змінювати звичну модель поведінки, впроваджувати корисні звички.
2. Дійте в напрямку бажаного
У роботі над розвитком впевненості використовуйте мистецтво маленьких кроків. Не кидайтеся відразу на великі непідйомні завдання — дробіть шлях до своєї мети на маленькі етапи і починайте з найпростішого для вас. Завершивши перший етап, похваліть себе за досягнуте й подумайте, що вам потрібно зробити, щоб перейти на наступний етап. Крок за кроком ви дістанетесь вершини своєї мети. Кожен такий пройдений шлях — внесок у вашу впевненість у собі.
3. Визнайте свої досягнення
Колись вам довелося докласти зусиль, щоб навчитися їздити на велосипеді, здобути освіту, скласти перше резюме, отримати роботу, збільшити свій дохід, поліпшити стосунки з колегами. Навіть якщо сьогодні накопичений досвід та отримані результати здаються зовсім незначними, саме завдяки їм ви розвинули певні навички й досягли успіхів. Відстеження досягнень допомагає краще зрозуміти свої сильні сторони і закріпити отриманий позитивний досвід, що є фундаментом для впевненості у своїх силах.
4. Створюйте оточення, яке вас підтримує
Усім нам вкрай необхідно знати, що є люди, які в нас вірять і підтримають у важку хвилину. Ваше завдання — більше спілкуватися саме з такими людьми. Якщо у вашому оточенні є токсичні люди, які переконують, що ви не зможете, не впораєтеся, у вас не вийде, — мінімізуйте, а краще повністю відмовтеся від спілкування з ними.
5. Використовуйте свої сильні сторони
У професійному розвитку спирайтеся на свої сильні сторони. Для цього вам необхідно:добре вивчити себе та свої особливості;
- об’єктивно оцінювати свої можливості;
- усвідомлювати, що ви можете, а що ні, що виходить легко, а що вимагає від вас значних зусиль;
- знати, які ваші якості і в яких ситуаціях є вашою перевагою;
- розуміти, які конкретні дії допоможуть розвинути ваші зони росту.
6. Знайдіть собі заняття для душі
Самореалізація людини безпосередньо впливає на зростання її впевненості в собі. Знайдіть діяльність, де ви будете сповна реалізовувати ваші здібності і таланти. Що завгодно, де ви будете отримувати задоволення від процесу і результату. Що дозволить вам максимально зануритися у те, що вас по-справжньому захоплює.
7. Постійно навчайтеся
(https://happymonday.ua/jak-zrobyty-navchannja-zvychkoju)Сьогодні здатність швидко навчатися — ключова компетенція успішних людей, тому зробіть навчання своєю звичкою. Розширюйте й оновлюйте свої знання у цікавій для вас сфері та впроваджуйте те, що дізналися, в життя й роботу. Вивчення і застосування нових знань не тільки зробить ваш світогляд ширшим, а життя — наповненим новими враженнями. Враховуйте, що завершення чергового курсу мозок сприймає як нове досягнення, що в свою чергу впливає на зростання впевненості в собі.