Чому корисно читати перед сном?!

Чому корисно читати перед сном?!

Читання перед сном може не лише подарувати вам гарний настрій ввечері, а й зняти стрес та забезпечити яскраві сни. Якщо приділяти читанню підгодини-годину щовечора — це добре впливатиме на ваше здоров`я і настрій, і ось кілька доказів цього:

+Ксенія Приходько з абітурієнтами

Ви пам‘ятатимете більше

Під час сну мозок переводить всі спогади з короткочасної пам‘яті у довготривалу. Це означає, що те, що ви читаєте безпосередньо перед сном, ви пам‘ятатимете краще у довготерміновій перспективі, а згадки про сюжет книги, наприклад, будуть не асоціативними, що характерно для короткочасної пам‘яті, а структурними.

Заспокоює

При проблемах зі сном багато лікарів рекомендуватимуть щоденне читання як заспокійливий ритуал. Читання змушує вас лягти у ліжко, насолоджуватися тишею і відволіктися від негараздів.

Знімає стрес

Так, це чудовий спосіб позбутися тривоги та стресу, отриманого протягом дня. Замість того, аби боротися з негативними думками, ви можете поринути у казкові літературні світи.

Допомагає заснути

Доведено: читання перед сном гарантує спокійніший нічний сон. Зокрема, читання паперової книги заспокоює, що спонукає до швидшого і більш комфортного засинання.

Вправа на концентрацію

Читання загалом розвиває здатність концентруватися на чомусь,  а читання у ліжку — ідеальний варіант зосередитися саме на книзі. Адже вам не доведеться боротися з купою всього, що може відволікти від омріяного сюжету протягом дня, наприклад, від гамору у громадському транспорті.

Читання на самоті

Трохи легше бути емоційно відкритим, якщо читаєш у своєму ліжку, а не на роботі, коли ваш співробітник поруч обідає, наприклад. Ви можете вільно сміятися або плакати, коли занурюєтесь у книгу у приватному просторі, і просто насолоджуватися цими емоціями.