Думай та багатій

Думай та багатій

Студенти бізнес-факультету підготували топ-10 головних уроків з книги, прочитавши які, ви зрозумієте чому ця книга є такою популярною:

+багатий тато бідний тато

1. Єдиний шлях вибратися з щурячих перегонів — вміти поводитися з фінансами та інвестувати

«Щурячими перегонами» автор називає порочне коло при поводженні з грошима звичайної людини. Спочатку ви хочете купити машину, відкладаєте на неї гроші, потім — на свій будинок, далі — на навчання дітям, пізніше — на лікування та можливо на відпочинок. Така норма життя властива багатьом фінансово неграмотним людям, які бажають отримувати блага, але не інвестують у своє майбутнє та бізнес. Прагувати і працювати — ось що залишається, якщо не створювати власні джерела доходу.

2. Багаті багатіють, бідні — бідніють

Бідний тато вчить: «Отримай хорошу освіту і ти матимеш більше шансів отримати гідну роботу!». Багатий тато каже: «Освіта важливий фактор, але він не є основним. Ти маєш уміти поводитися з грошима, і тоді ти отримаєш свободу, гроші та успіх».

Уміння поводитися з особистими фінансами — ключове у світі, але у звичайних школах, «освітніх закладах для бідних» не вчать навіть елементарним правилам інвестування. Багаті люди прищеплюють своїм дітям вміння контролювати гроші, тому можливостей сколотити статок у них значно більше.

3. Бідні працюють заради грошей, багаті — на себе

До тих пір, поки ви не змусите гроші працювати на себе, ви залишатиметеся найманим робітником. Це залежність, важка праця й відсутність будь-яких перспектив. Більшість багатих людей використовують гроші як інструмент, інвестуючи їх та свій час, щоб отримати більше.

4. Гроші без фінансової грамотності — це багатство, яке незабаром зникне

Гроші без фінансової письменності незабаром зникнуть. Книга «Багатий тато, бідний тато». Більшість людей не розуміють, що варто змінити лише невелику частину їхніх звичок, щоб до кінця життя стати мільйонерами. Заздрість до багатих — це лише констатація своїх вад. Щоб бути успішним, потрібно копіювати звички успішних людей.

5. Актив та пасив

Багаті купують активи, бідні — пасиви. Бізнесмен купує автомобіль для свого бізнесу, фінансово неграмотна людина купує автомобіль для того, щоб здаватися багатим. Все, що завгодно може бути активом або пасивом, важливо знаходити те, що в майбутньому принесе вам дохід.

6. Думайте про свій власний бізнес

Фінансова боротьба нещадна. Ти або найманий працівник, або на тебе працюють бідні та середній клас. У більшості часто складається помилкове почуття власної значущості. Але якщо забрати у них роботу, кредити, аванси та інші блага, вони залишаються наодинці з власною фінансовою неграмотністю.

7. Скорочуйте витрати

Щоб вилізти з боргової ями, нагромадити на справу своєї мрії, вкластися в активи — потрібно просто контролювати свої витрати. Кожне нецільове витрачання, кожна витрачена на розваги або непотрібні речі гривня — віддаляє вас від багатства.

8. Купуючи предмети розкоші в кредит, ви наближаєте бідність

Розкіш у кредит = бідність. Справжня розкіш — це повна фінансова свобода, однак її мають лише одиниці інвесторів на мільйон людей середнього класу. Фінансово грамотні люди купують і люксові автомобілі, і ювелірні прикраси, але з великою обережністю та прораховуючи свої реальні можливості.

9. Прагніть збільшувати грошовий потік щодня

Зробити це не так складно, як може здатися. Купуйте активи, позбавляйтеся пасивів і заощаджуйте гроші для майбутніх інвестиційних проектів. Якщо дотримуватися цих правил, вже за рік можна на порядок підвищити власний дохід.