Емоційне переїдання

Емоційне переїдання

Емоційне переїдання: чому ми заїдаємо стрес. Їжа – джерело енергії. Ми їмо, щоб ходити, працювати, думати. У разі емоційного переїдання їжа стає пігулкою для швидкого емоційного розвантаження. Вона пригнічує смуток, тугу, самотність та інші болісні почуття.

+квитки

Причини емоційного переїдання

Емоційне переїдання – це спроба заглушити незручні емоції. Їжа підвищує в організмі рівень гормону задоволення дофаміну, допомагає відволіктися і розважитися.

Емоційне переїдання складається з п'яти етапів:

1. подразнення больової точки;

2. гостра потреба швидко зняти напруженість;

3. вибір та поглинання великої порції смачної їжі;

4. емоційне задоволення після завершення трапези;

5. почуття жалю, провини, каяття.

П'ятий етап обов'язково супроводжується покаранням: "Сьогодні не вечеряю/не обідаю", "завтра проведу виснажливе тренування в залі".

Емоційний голод не можна проконтролювати, тому що емоція, яка його запускає, живе довше ніж шматок пирога в роті. Чим більше болить, тим більше людина їсть, щоб заїсти смуток, образу, злість. Звідси - зайва вага, підвищений ризик розвитку діабету, проблеми з судинами та сном, емоційні гойдалки.

Перше правило - не звинувачуй себе за зайвий шматок торта перед сном або жирний стейк після обіду. Потоваришуй з собою, будь до себе добрим. Коли відчуваєш емоційний голод, запитай себе: "Що зараз відбувається?" Називай емоцію вголос, промовляй свої почуття.

Друге правило – веди щоденник харчування. Записуй в закладках, що з'їв протягом дня, і як себе відчував. Це допоможе зрозуміти, якими продуктами ти найчастіше грішиш, як часто переїдаєш.

Третє правило – поступово обмежуй кількість втішної їжі. Якщо дуже хочеться, з'їж шматочок торта, але не весь. Навчіться говорити собі "стоп" без обмежень та жорстких заборон.

Четверте правило – коли відчуваєш, що накриває, помедитуй, займись йогою, вийди погуляти надвір, глибоко подихай 2-3 хвилини. Відверни себе від думок про їжу.

П'яте правило – не заохочуй себе їжею за успіхи чи терпіння.

Дай письмову відповідь на три запитання:

1. Що я відчуваю, коли заїдаю емоції? (Умиротворення, приплив задоволення).

2. Коли я переїдаю? (Коли я почуваюся бездарною, нікчемною і нікому непотрібною).

3. Як я можу отримати потрібні емоції у стресовий момент без їжі? (через малювання, в'язання, танці, медитація, біг, ваш варіант).

Не пропускай основні приймання їжі - сніданок, обід та вечерю. Куштуй ситну, різноманітну, яскраву, смачну їжу. Не перекушуй більше двох разів на день. Дослухайся до реакцій свого тіла, вчись розрізняти емоції та проживати їх, навіть якщо вони "погані" та незручні.

І у тебе все вдасться!