Книги добірка практичних порад

У сучасному світі дедалі менше людей читають книги. Статистика свідчить, що 60% українців не прочитали за минулий рік жодної книги!

В той же час відомі люди – Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Ілон Маск — постійно радять різноманітну літературу. І не просто радять — вони встигають читати десятки книг на рік.

+Михайло Поплавський

Отже, як почати читати більше? Бізнес-студенти перевірили на власному досвіді і підготували для вас поради, що допоможуть читати більше.

Ось кілька простих порад:

1. Чергуй художню літературу і non-fiction.

2. Читай дві книги в один і той же період часу, звертаючись то до однієї, то до іншої в залежності від настрою.

3. Записуй назви прочитаних книг з прив’язкою до місць. Так ви будете розуміти, скільки ви читаєте і що саме ви читаєте. А ще вам раптом може захотітися дізнатися, що цікавило вас торік або п’ять років тому.

4. Не став перед собою кількісних цілей. Читання — це задоволення, а не змагання.

5. Не змушуй себе дочитувати книги, які не подобаються. Зазвичай достатньо двадцяти сторінок, щоб зрозуміти, що ця книга написана не для тебе.

6. Зроби свій раціон різноманітним. Не зациклюйся на одному жанрі, авторі або темі.

7. Заведи кілька надійних дилерів. Ними можуть стати продавці книгарень, рекомендаціям яких ти почав довіряти і друзі, з якими ви обмінюєтеся книгами.

8. Нехай на полиці завжди стоять три-чотири книги, які збираєшся прочитати.

9. Вирушаючи в поїздку, бери вдвічі більше книг, ніж за вашими розрахунками ви встигнете прочитати. Зазвичай книги закінчуються набагато раніше, ніж подорож.

10. Не чекай, поки настане слушний час для читання або виникне відповідна атмосфера. Читай, коли доведеться і де доведеться.