Кроки, щоб спланувати свій рік

Кроки, щоб спланувати свій рік

Для когось новий рік — просто ще одна дата, а для когось — важливий дедлайн, до якого потрібно багато чого встигнути і з якого починається відлік нових звершень. Якщо ви ще не спланували 2022й, то у вас є останній шанс це зробити.

+2022

1. Аналізуємо минулий рік. Цінність аналізу не варто недооцінювати — без рефлексії своїх вчинків, досягнень і провалів не може бути ніякого планування. Виділіть трохи часу і подумайте, що ж важливого сталося і не сталося, які дії дали результат, а які просто змарнували ваш час.

2. Визначаємо фокус. Наступним кроком окресліть фокус свого життя і бажані напрямки розвитку. Фокус — це одна велика ціль/сфера життя/ідея, над якою ви працюєте протягом року. І відкиньте думку про те, що можна зробити все і одразу — саме вона мотивує нас запланувати надзвичайно насичений рік і… закинути цей план через місяць, оскільки він нереальний.

3. Ставимо цілі. За допомогою цілей ви визначаєте для себе конкретні напрямки руху і бажані результати. Визначте 3-5 основних цілей на рік, складіть план дій для їх здійснення (набір конкретних кроків) і вже навколо них планувати все інше.

4. Поставте собі реальні дедлайни. Люди схильні бажати більшого, ніж фізично можуть досягти. У вас бувало так: планували мільйон всього, а у результаті не зробили й першого кроку? Це проблема сучасного світу — коли ми бачимо довкола лише «успішний успіх» і хочемо досягти усього більше і швидше. Втім, нереальні терміни призводять лише до демотивації та зневіри у собі або навіть до виснаження чи вигорання.