Мистецтво Small Talk

Короткі розмови Small Talk — це не просто “гарна погода сьогодні” чи “як доїхали?”. Це можливість справити приємне враження, познайомитися, налаштувати комунікацію з потрібними людьми.

Люди, які володіють цією навичкою, легше знайдуть партнера для бізнесу, налагодять контакт із сусідами й колегами, не боятимуться начальства та справлять гарне враження на будь-кого.

+студенти

Ідеї тем, з яких почати розмову

Якщо ви бажаєте опанувати Small Talk, але боїтеся незручного мовчання й пауз, заготуйте декілька універсальних тем наперед. Тоді почати буде нескладно і ви зробите це швидко.

Теми теж треба підбирати під ситуацію та багато практикуватися. Питання про улюблену книгу бізнес-партнеру буде недоречним просто так. Якщо ж той прийшов з книгами в руках — навпаки, стане гарним приводом поспілкуватися про мистецтво та смаки.

Про що ж говорити з незнайомцями:

1. Погода. Хоч якою заїждженою здається тема, але це універсальний варіант, щоб зав’язати розмову. Дійсно, не всі хочуть відповідати на особисті запитання, а от про те, який сьогодні дощ чи як довелося відкопувати авто від снігу можуть поговорити. Стартуйте з погоди — а далі переходьте до іншої теми.
  2. Розваги. Можна спитати: “Які улюблені кафе маєш поруч?”, “Бували недавно в кінотеатрах? Який фільм з новинок сподобався?”.
  3. Ситуативні новини. Ерудована людина цікавиться світом, своїм містом та слідкує принаймні за основними новинами. Цікавинки можна використати у смол-току: “Чули, що у нас в місті сьогодні фестиваль дерунів?”, “Як вам новорічна ялинка цьогоріч?”.
  4. Мандри. Зав’язати коротку розмову про подорож можна з попутником, в аеропорту чи потягу. У мандрах це чудовий метод розвідати інформацію про цікаві місця від місцевих, а коли ви вдома — поділитися враженнями.
  5. Робота. Може стати приводом поспілкуватися як на вечірці, так і в супермаркеті чи на екскурсії. Часто розмова може зав’язатися з “Вітаю, а ви дизайнер?”, “З роботи повертаєтеся? Як у вас день?”.

Хоч  Small Talk — це апріорі втручання в особистий простір, та деякі теми справді недоречні. Старайтеся зав’язувати розмову з нейтральних реплік, не використовувати чутливі теми. Ваша ціль — сподобатися, ненав’язливо захопити увагу, а не спровокувати людину на гнів чи пробудити неприємні почуття.

Які теми зачіпати не варто:

• Гроші. “Привіт, давно не бачилися, скільки заробляєш?” для деяких людей просте питання, для інших — занадто особисте.
  • Політика. Може, в Україні це сприймають як звичну справу, але в більшості країн це неприпустимо. Та й якщо ви голосували за різні партії чи президентів, одразу може виникнути напруга.
  • Питання про вік/стать/зовнішній вигляд. Це дуже чутливі теми, й подібні питання викличуть скоріше розгубленість, ніж бажання зав’язати розмову. Те ж саме стосується дітей: якщо людина з дитиною, не варто чіплятися до малюка з горою питань “Скільки тобі рочків?”, “А як звати маму?” і т.п.
  • Релігія. Неправильним питанням можна загнати в глухий кут і атеїста, і християнина. Поважайте різні конфесії чи їх відсутність, а подискутувати можна з близькими людьми чи тими, хто налаштований на подібні розмови.

Як смол-точити правильно?

Про теми, які не варто зачіпати, ми вже поговорили. Однак, це не єдина складова вдалого Small Talk. Треба ще й запитувати так, щоб людина розслабилася, зацікавилася і могла продовжити спілкування.

Ставте відкриті запитання, аби співрозмовнику легше було розкритися

Не просто “Гарна сьогодні погода?” і людина відповідає “Ага”. Далі не зрозуміло, як продовжити, Small Talk не вдасться і вас супроводжуватиме мовчанка. Якщо ж почати з “Що думаєте про теперішню погоду?” або “Як вам клімат в Україні, наче давно не було так тепло?”, це дає більше можливостей людині перейти до своїх думок.

Для багатьох професіоналів у сфері послуг Small Talk дозволяє швиденько себе презентувати і запам’ятатися, так можна знайти клієнта чи партнера. Так само дізнайтеся, хто ваш співрозмовник. При цьому особисті питання ставити не варто, все ж Small Talk — це про легкість та прості теми.

Користь Small Talk не менша, як від авокадо на сніданок. Тож бажаємо, щоб ця звичка стала для вас такою ж потрібною та простою, як здоровий спосіб життя. Все ж, здорове і цікаве спілкування для нас не менш важливе. Ви точно нічого не втратите через коротку розмову, в от здобути можете багато. Тренуйтеся, будуйте містки з незнайомцями, і нехай ваша дружність принесе вам користь і нових товаришів!