Режим після свят – вкл!

Режим після свят – вкл!

Усі ми любимо свята, бо це ще один привід побути з родиною, розважитись і відпочити. Та повернутися в робочий режим буває непросто. Усе відволікає, мотивації до роботи немає, хочеться тільки назад у ліжко. У такому випадку, головне — заспокоїтись, видихнути й почати все спочатку. Тож із чого почати робочий тиждень після свят?

+студенти
  • Ви — не одні

Якщо ви думаєте, що вам одному так недобре й не хочеться працювати, ви помиляєтеся. Тож якщо ви, наприклад, керуєте відділом, ставтесь із розумінням до співробітників у перші дні роботи. На те, щоб увійти в режим, кожному працівникові треба різний період часу.

  • Винагороджуйте себе

Непоганий спосіб мотивування до роботи — винагороди. «Напишу нову статтю — куплю книгу», «зроблю звіт — піду на каву з колегою». Це один із найпростіших способів мотивації, і ми досить часто застосовуємо його не усвідомлено.

  • Комфорт має значення

Зробіть усе для того, щоби вам було комфортно працювати. Якщо вам краще, коли в офісі немає співробітників, прийдіть трохи раніше. Якщо ж ви любите командну роботу, обговоріть плани з рештою співробітників.

  • Спочатку найпростіше

Автори статей із тайм-менеджменту радять робити все навпаки й починати з важчих завдань, але це стосується звичайних, а не післясвяткових буднів. Тут усе простіше: пишете список завдань на день або тиждень і починаєте його виконувати з найлегших пунктів. Так ви поступово увійдете в ритм і виконати важке завдання не буде для вас проблемою.

  • Приділяйте увагу дрібницям

Цей пункт про новий блокнот, чашку чи ручку. Навіть такі речі інколи допомагають налаштуватись на роботу. Якщо за вихідні нічого нового не з’явилось, можете нагородити себе новим блокнотом за якесь виконане завдання. Також має значення те, що на перший погляд може здаватися дрібницею. Якщо ви звикли починати робочий день із чашки зеленого чаю або лате — не зраджуйте традиції. Навіть такі маленькі радощі можуть повернути вас до звичної робочої атмосфери.

  • Не перевантажуйте себе

Сидіти допізна і працювати без перерви? Ні-ні, не треба так. Навпаки робіть собі більше перерв, так ви будете продуктивнішими й активнішими протягом дня. Що ж до вечора, то йдіть із роботи вчасно, не засиджуйтеся. У вас ще точно буде можливість попрацювати допізна. Не намагайтеся встигнути все і одразу. Натомість краще ретельно плануйте робочий день, враховуючи свої періоди активності та пасивності.