Секрет підготовки до ЗНО з математики

Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання з математики – завдання непросте та потребує значних зусиль. Оскільки, для того, щоб вступити на Факультет готельно-ресторанного і туристичного бізнесу потрібно складати даний предмет, ми вирішили полегшити цю складну задачу та підготували  набір лайфхаків.

Читайте та зберігайте собі інфо і математика на 200 – це не мрія, а реальність!

+ЗНО з математики
1. Відновлюємо та структуруємо знання

Абітурієнтам слід пам’ятати, що в будь-якому тестуванні ЗНО, зокрема і з математики — 80% завдань є простими завданнями на один-два кроки. Треба грамотно організувати час на систематизацію знань. Якщо ваші знання будуть розсортовані по поличках, під час тестування вам буде легко ними скористатись.

Для цього рекомендуємо повторити те, що учні вивчали в попередні роки. Скористайтесь наступними експрес-збірниками для повторення: «Математика. Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання», автори Є.П. Нелін, О.М. Роганін та «Повний курс математики в тестах», автори Захарійченко Л. І. , Школьний О.В.

2. Пробні ЗНО: оцінюємо можливості і формуємо правильну тактику

Спробуйте написати пробне ЗНО. Встановіть таймер та замірте, скільки часу йде на кожен з видів завдань — з відкритими та закритими формами відповідей. Тільки так учень виробить правильну особисту стратегію написання роботи. Спершу розв’язуємо легкі завдання окремо, а потім, якщо залишається час — розв’язуємо їх повторно, незважаючи на попереднє розв’язання. Якщо відповіді співпадають — помилки в обчисленнях нема.

Якщо дитина ретельно готувалась до ЗНО протягом року, перше пробне тестування треба написати до Нового року, друге — в березні і ще одне — ближче до головного іспиту. Якщо дитина частіше пробуватиме проходити тест в онлайн-режимі вдома — це ще краще. Учень здобуває досвід, з’являється впевненість у власних силах.

3. Уважно перечитуємо умови перед тим, як відповісти

Доведено, що більшість помилок діти допускають, коли виконують арифметичні обчислення, або неправильно читають умови завдання. Тому вдумайтесь у суть завдання, кілька разів перечитайте його умову перед тим, як відповідати.

4. Немає репетитора? Готуємося з однокласниками

Якщо ви, як абітурієнт, не готувались до ЗНО з математики з репетитором, рекомендуємо створити з однокласниками «гурток математиків», в якому усі разом розв’язуватимуть задачі, будуть ділитись відповідями та пояснювати один одному складні моменти.

У колективі матеріал буде засвоюватись легше, якість знань школярів покращується — можу стверджувати це на прикладі власних учнів. Тут діє принцип: “Пояснив завдання однокласнику – сам краще засвоїв”.

Для зборів «математичного гуртка» можна використовувати великі 20-хвилинні перерви. Вчитель має допомогти організувати зустріч гуртка після уроків та брати в ньому активну участь — відповідати на питання, працювати з дітьми разом.

5. Для концентрації уваги — паузи на 3-5 хвилин під час тестування

Безпосередньо під час ЗНО рекомендуємо дотримуватись часових рамок, у яких ви звикли працювати. Урок триває 45 хвилин, то радимо під час ЗНО працювати хвилин 30, а потім трохи розслабитись, зробити паузу на 3-5 хвилин. Після цього — знов сконцентруватись і розпочати роботу з наступним блоком завдань. Це допоможе кращій концентрації уваги.

Також рекомендую учням не зупинятись довго над одним завданням. Якщо не можеш щось розв’язати — перейди до інших і повернись до нього, якщо залишиться час.

6. Намагаємось не допускати типових помилок

Лідери серед типових помилок школярів під час тесту з математики — учень не дочитав умову задачі або неправильно її зрозумів. Помилки в обчисленнях: особливо, коли працюють з від’ємними значеннями і десь не доставили «мінус». Помилка, коли учень не врахував область допустимих значень при розв’язанні рівнянь, систем рівнянь, нерівностей і відповідно — не зумів відкинути один із розв’язків, який не задовольняє область допустимих значень. Найбільш неприємні помилки — школярі некоректно переносять відповіді до бланку. Тому треба бути максимально сконцентрованим.

7. Використовуємо хитрощі

Як правило, у задачах, пов’язаних з тригонометрією чи геометрією, використовуються кути, градусна міра яких 30, 45, 60, 90, 120, 135 та 150 градусів.

При роботі з тестовими завданнями з вибором однієї правильної відповіді буває доцільно не розв’язувати завдання, а обирати правильну відповідь із запропонованих. Для цього можна підставити варіанти відповідей в умову тесту й обрати той, який задовольняє умову.

Можна, не розв’язуючи рівняння, а підставляючи варіанти відповідей у дане рівняння, знайти число, яке є його коренем.

Коли працюєте з відкритими формами відповідей у першій частині тесту, — там є запитання, у яких 2-3 відповіді є неможливими. Тому можна не розв’язувати завдання, а обирати з наданих варіантів найбільш вірогідний. Можна підставити корінь з рівняння, число з проміжку і обрати правильну відповідь, не розв’язуючи нерівність або рівняння.

8. Зубримо формули

Без знання формул учень не здасть ЗНО якісно. Радимо не зубрити формули, а розуміти й уміти виводити. Для легшого запам’ятовування, створюйте власну папку-довідник із формулами. Записуючи, а потім постійно використовуючи формули, краще їх запам’ятаєте. Останній день перед тестуванням присвятіть повторенню формул із довідничка. Обов’язково знати:

— формули для знаходження площ геометричних фігур

— формули скороченого множення

— формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних фігур та різностороннього трикутника

— властивість степеню з від’ємним показником

— теореми Піфагора, Фалеса, синусів та косинусів

— наслідок з теореми синусів

Складай математику та вступай на факультет готельно-ресторанного і туристичного бізнесу!