STUDENTSKYI GASTRO-ДВІЖ

На факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу до Дня студента пройшов Студентський гастро-двіж. У рамках заходу відбувся гастрономічний майстер-клас від шеф-кухаря мережі еко-ресторанів «Батьківська хата» Андрія Валенчука, дегустація, інтерактивна вікторина з призами та фінал благодійного марафону, кошти з якого повністю були перераховані Збройним Силам України.

+Приходько Оксана

Заступник декана ФГРіТБ та викладач Ксенія Приходько представила іменитого шефа, ознайомила із програмою святкового заходу та привітала молодь із Днем студента.

Паралельно всі охочі й ті, хто не були присутніми на заході, мали змогу дивитись онлайн-трансляцію.

+Комарніцький Ігор

Декан факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Ігор Комарніцький поздоровив студентів з їхнім святом: «Отримуйте задоволення від навчання, адже студентські роки, дійсно, найкращі. Я впевнений, що ми подолаємо цю війну. І сподіваюсь, що вже навесні ви всі зможете повноцінно навчатись офлайн, бо ми дуже сумуємо за нашими улюбленими студентами. Успіхів вам, мирного неба та реалізації всіх поставлених цілей».

+Андрій Валенчук

Гастрономічний майстер-клас від шефа був присвячений таврійській кухні. Тож Андрій Валенчук приготував смачну чабанівську шурпу по-херсонськи в авторській інтерпретації. Вибір страви став досить символічним, після довгоочікуваного визволення нашими воїнами окупованого Херсона.

+Андрій Валенчук

Тетяна Бровенко, доцент кафедри готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, була модератором гастрономічного майстер-класу й упродовж того, поки шеф-кухар чаклував над стравою, розповідала молоді про кулінарні хіти півдня України. За її словами, таврійська кухня – це мікс надзвичайних смаків.

+Оксана Приходько

А. Валенчук повідав студентам, що шурпа готується переважно з овочів, яких на півдні країни завжди росте багато, та баранини. Проте баранину можна замінити на будь-яке інше м’ясо. Аби трішки скоротити процес приготування страви, шеф попередньо зробив заготовки. Ну і звичайно ж шурпу готували з додаванням найвідомішого херсонського овоча – помідора.

+Михайло Поплавський

Протягом майстер-класу пан Андрій також поділився цінними кулінарними лайфхаками з молоддю. Він зазначив, що прянощі необхідно додавати аж у кінці приготування страви, аби вони створювали потрібний букет смаків, не розварювались та не надавали неприємного присмаку. Перед тим зелень краще зав’язувати кухонною ниткою, аби вона трималась купи, і потім можна було б легко її дістати. А часник не варто доводити до кипіння, оскільки його аромат зникне і може відчуватись гіркота. Ну і якщо м’ясо спочатку підсмажити, то при варінні воно не буде спадати з кістки.

Перед дегустацією авторської шурпи студенти взяли участь в інтерактивній вікторині і, відповідаючи на кулінарні запитання, позмагались за смачний приз.

+Михайло Поплавський зі студентами

Окрім того, на студентську молодь чекав сюрприз від декана факультету – частування узваром і смачними варениками з м’ясом, картоплею та вишнями.

Долучився до гастрономічного майстер-класу і відомий ресторатор, власник мережі ресторанів «Батьківська хата» Михайло Поплавський. Він привітав молодь із Днем студента і розповів про секрет популярного напою узвару без цукру, а також пообіцяв провести майстер-клас із приготування кількох традиційних українських страв.

Тож студентський гастро-двіж вийшов дуже смачним, насиченим і цікавим.